Ali Babacan, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili olarak dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ali Babacan, "Partimizle ilişkisi yok" ifadelerini kullandı.

Gözden kaçırmayın

Cumhur İttifakı'nda kriz! Bahçeli, Mustafa Destici'ye elini vermedi Cumhur İttifakı'nda kriz! Bahçeli, Mustafa Destici'ye elini vermedi

Kayseri'de gündeme ilişkin konuşan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le ilgili de dikkat çeken bir çıkışta bulundu. DEVA Partisinin arkasındaki isim olarak kulislerde Abdullah Gül'ün konuşulduğu dönemde Ali Babacan, "Partimizle ilişkisi yok" ifadelerini kullandı. 

"ABDULLAH GÜL'ÜN PARTİMİZLE İLİŞKİSİ YOK"
11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile zaman zaman görüştüklerini ancak partileriyle alakası olmadığını söyleyen Ali Babacan, "Abdullah Gül'le bizim ilişkilerimiz yakın olmuştur. Ara ara görüşürüz. Kendisinin birikimlerini önemsiyorum. Gül görevinden ayrılırken 'Ben siyasetin içerisinde yer almayacağım' dedi. Dolayısıyla partimizle ilişkisi yok. Partimiz kurulurken sadece yeni bir partinin ülke için iyi olacağını ifade etti bizlere. Onun dışında partimizle ilgisi yok" dedi.