AKP’den geçen yıl sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa eden eski AKP Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, AKP’ye yönelik “Ben sizin Düşmanınız değil rakibinizim ama sizler rakip olmayı değil düşmanlığı tercih ettiniz.” diyerek aday olacağını belirtti.

AK Parti İlçe başkanından Cumhurbaşkanı danışmanının kardeşine dayak AK Parti İlçe başkanından Cumhurbaşkanı danışmanının kardeşine dayak

Rasim Arı, AKP’nin Nevşehir Belediye Başkanlığı görevinden 29 Ocak 2021’de “sağlık sorunlarını” gerekçe göstererek istifa etti. Arı, istifasını “Tamamen sağlık nedenleri ve sorunları nedeniyle, 21 aydır onur ve şerefle, başı dik bir şekilde hizmet ettiğim Nevşehir Belediye Başkanlığından istifa ediyorum” ifadeleriyle duyurdu.

Ocak ayında AKP’den de istifa eden Arı, sosyal medya hesabından dün AKP’ye meydan okudu. Arı, “Görevde bulunduğum süre zarfında ve ayrıldığım günden itibaren sürekli gidip bu adamla biz başa çıkamıyoruz diye şikayet ettiğiniz ağa babalarınıza da, size de söyledim. Ben sizin düşmanınız değil rakibinizim ama sizler rakip olmayı değil düşmanlığı tercih ettiniz…” diyen Rasim Arı, hakkında çıkan ‘kaset baskısı’ ve ‘yolsuzluk’ iddialarına gönderme yaparak, “Önce eşime vereceğim bir hesap üzerinden algı yaptınız toplumda karşılık bulmayınca üstüne bir de edep dersi verenlerin edepsizin daniskası olduğu ortaya çıkınca strateji değiştirip kamu gücünü kullanmaya yöneldiniz. Bakın size tek laf edeceğim; en cesur insan YOLSUZLUK yapmayandır… Hepinizi de er meydanında bekliyorum. Ve ADAYIM. Milletin iradesinin üzerinde bir GÜÇ yoktur” dedi.

1-352