Kahramanmaraş'tan iki isim, Mahir Ünal ve Türk İslam Karakoç, AK Parti'nin yeni MKYK'sında yer aldı. Ünal, 2015-2023 yılları arasında Kahramanmaraş Milletvekilliği ve Kültür ve Turizm Bakanlığı görevini yürütmüştü.

Mahir Ünal ve Türk İslam Karakoç'un MKYK'ya seçilmesi, Kahramanmaraş siyaseti için önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor. İki ismin, AK Parti'nin 2024 yerel seçimlerine hazırlanma sürecinde önemli görevler üstleneceği öngörülüyor.

Mahir Ünal, AK Parti'nin "A takımı"nda

Mahir Ünal, AK Parti'nin kurucularından ve uzun yıllar partinin önemli kademelerinde görev yapmış bir siyasetçi. 2015-2023 yılları arasında Kahramanmaraş Milletvekilliği ve Kültür ve Turizm Bakanlığı görevini yürüten Ünal, AK Parti'nin 2024 yerel seçimlerine hazırlanma sürecinde de önemli bir rol oynaması bekleniyor.

Mahir Ünal, AK Parti'nin "A takımı" olarak nitelendirilen isimlerden biri. Ünal'ın, partinin yerel seçimlerde kazanacağı belediyelerde önemli görevler üstlenebileceği belirtiliyor.

Kahramanmaraş siyaseti için önemli gelişme

Mahir Ünal ve Türk İslam Karakoç'un AK Parti'nin yeni MKYK'sında yer alması, Kahramanmaraş siyaseti için önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor. İki ismin, AK Parti'nin 2023 yerel seçimlerine hazırlanma sürecinde önemli görevler üstleneceği öngörülüyor.

Türk İslam Karakoç kimdir, nereli? AK Parti MKYK üyesi Türk İslam Karakoç’un biyografisi

Türk İslam Karakoç, AK Parti MKYK listesinde yer alıyor. Vatandaşlar, ‘Türk İslam Karakoç kimdir, nereli?’ sorularına yanıt arıyorlar. İşte 1970 Kahramanmaraş doğumlu olan, şair ve yazar Abdurrahim Karakoç’un oğlu Türk İslam Karakoç hakkında bilgiler...

AK Parti MKYK listesi içerisinde bulunan isimler arasında Türk İslam Karakoç da bulunuyor. Türk İslam Karakoç, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1993 yılında mezun oldu. 1970 tarihinde Kahramanmaraş-Elbistan İlçesine bağlı, Ekinözü kasabasında doğdu.

 TÜRK İSLAM KARAKOÇ KİMDİR?

1970 tarihinde Kahramanmaraş-Elbistan İlçesine bağlı, Ekinözü kasabasında doğdu.

İlk ve Ortaokul Cela Kasabasında tamamladı. Şair ve yazar Abdurrahim Karakoç'un büyük oğludur.

Liseye Elbistan Mükrimin Halil Lisesinde Başladı, Ankara Sincan Lisesinden mezun Oldu. 1988 yılında kazandığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1993 yılında Mezun oldu.

1996 yılında bu tarafa yaklaşık 18 yıldır Ankara Barosuna kayıtlı olarak serbest Avukatlık yapmaktadır.

iŞTE AK PARTi2NiN YENi MKYK ÜYELERİ

mkykkk