Afşin'de yılın ilk karının yağması sonrasında Belediye ekipleri harekete geçti. Kar yağışıyla birlikte araç trafiğinde oluşabilecek aksamaların önüne geçmek için kar küreme çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyor.

'TÜM ARAÇ VE PERSONELİMİZLE SAHADAYIZ'

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven ilk günden bu yana sahada olduğunu belirterek vatandaşların mağdur olmaması için çalışmaların devam ettiğini iletti.

Afşin Belediye Başkanı Fatih Mehmet Güven yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı, "Bir az önce sahadan döndük, yolların kontrolünü yaptık. Kar yağışımız başladı Şükürler olsun. İnce yağıyor kepek kar arterlerde bir sıkıntı yok. Çok küreme imkânı da yok aslında ama biz elimizden geldiği kadar kürüyoruz, kar az çünkü tuzlama yapıyoruz. Şimdi sanayi bölgesinden geldim orada da ana arterler tuzlamış ama ara Sokaklar tuzlanmasını istedik. Ekiplerimiz hazır geçen yıldan daha fazla karla mücadele aracımız var. Depremden sonra aldığımız Yeni araçlarımızı da devreye sokmuştuk. Ekiplerimiz sabah 8'den beri çalışıyorlar anlık sıkıntılar olabilir onlara da bize bildirdiklerinde müdahale ediyoruz" dedi.