İETT’nin 7.7 milyar liralık dev 2022 bütçesi onaylandı. İETT Genel Müdürü Alper Bilgili, yeni metrobüslerin teslimatı için tarih verdi

İETT’nin 7.7 milyar liralık 2022 bütçesi, İBB Meclisi’nde onaylandı.

Traktör hakimiyetini kaybetti, şarampole devrildi Traktör hakimiyetini kaybetti, şarampole devrildi

Bütçeyi sunan İETT Genel Müdürü Alper Bilgili, "Metrobüs hattı için alınan yeni araçların teslimatı 2022 yılının ilk çeyreğinde başlayacak" dedi. 

İBB Meclisi'nin kasım ayı oturumlarının üçüncü birleşimi Yenikapı'daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında toplandı.

Birleşimde, İBB'ye bağlı İETT'nin 2022 yılı bütçesi ve performans programı sunuldu.

Bütçe oybirliği ile kabul edildi.

İETT Genel Müdürü Alper Bilgili tarafından sunulan 2022 bütçesi, 7 milyar 700 milyon TL olarak belirlendi.

Bütçenin 2 milyar 250 milyon TL'si borçla denkleştirilecek.

İETT GENEL MÜDÜRÜ: YENİ METROBÜSLER 2022'DE GELİYOR

İETT Genel Müdürü Alper Bilgili, gelecek yeni metrobüslerle ilgili şöyle konuştu:

“Geçmiş dönemde, döviz cinsinden mal alımını engelleyen mevzuat değişikliği sonrasında 2016 yılından bugüne kadar geçen 5 yıllık sürede maalesef hiçbir yeni araç alım ihalesi gerçekleştirilememişti. Öz kaynaklarımızla ve yüzde 85'i 72 ay taksitli olmak üzere; Türk Lirası cinsinden alım ihalesi yaparak 100 adet tek körüklü, 60 adet çift körüklü yüksek kapasiteli ve ilk yerli metrobüs araçlarımızın siparişini verdik. Teslimatları 2022 yılı ilk çeyreğinde başlayacak olan yeni metrobüslerimizle, yolcularımıza daha konforlu ve güvenli yolculuk yapabilme imkanı sağlamış olacağız.”