Yıllardır yaptığı işi eve taşıdı! İki katı para kazanıyor

Parası olmadığı için kendi salonunu açamayan kuaförler, yerinde kuaförlük hizmeti vererek sıfır maliyetle iş sahibi olabilir. Bu hizmetle müşteriler ev konforunda hizmet almanın avantajını yaşarken kuaförler de normalin iki katına kadar para kazanabiliyor.

Yıllardır yaptığı işi eve taşıdı! İki katı para kazanıyor
banner150

Kriz dönemlerinde bile büyümede hız kesmeyen kisel bakım ve kuaförlük sektörü, bu mesleği yapmak isteyen çiçeği burnunda girişimciler için yeni fırsatlar sunuyor. Bugüne kadar kendi kuaför ve ya güzellik merkezini açan girişimciler büyümeye devam ederken, yeterli sermayesi olmadığı için mesleğini icra edemeyenler de bu hizmeti eve taşıyarak kazançlı bir yatırımın kapısını aralıyor. 

İKİ KATI PARA KAZANDIRIYOR 

Kriz dönemlerinde bile büyümede hız kesmeyen kişisel bakım ve kuaförlük sektörü, bu mesleği yapmak isteyen çiçeği burnunda girişimciler için yeni fırsatlar sunuyor. Bugüne kadar kendi kuaför ve ya güzellik merkezini açan girişimciler büyümeye devam ederken, yeterli sermayesi olmadığı için mesleğini icra edemeyenler de bu hizmeti eve taşıyarak kazançlı bir yatırımın kapısını aralıyor. 

İKİ KATI PARA KAZANDIRIYOR 

Yaşlı, hasta, engelli, hamile yahut küçük çocuğu olan kadınlar başta olmak üzere kişisel bakımlarını evden çıkmadan yapmak isteyenlere yönelik hizmet veren kuaförler deyim yerindeyse ihya oluyor. Kuaför salonuna gelen kişilerin 2 katına kadar ücretle verilen evde kuaförlük hizmetinde manikür, pedikür, saç kesim, boyama, epilasyon, cilt bakımına kadar her türlü hizmet mevcut.

SABİT MALİYETLERİ YOK

Bu sistemin dükkan kirası, elektrik, su, doğal gaz gibi sabit giderleri yok. Dünyada kozmetik ve kişisel bakım sektörü her yıl yüzde 4 oranında büyüyor. 2017 yılında dünyada 500 milyar dolara ulaşan kişisel bakım sektörünün Türkiye’deki hacminin 2018 sonuna kadar 13 milyar lirayı geçeceği öngörülüyor. Bu sektörün içinde hizmet katma değeriyle önemli bir yer tutan kuaför salonlarının sayısı 58 bine ulaşmış durumda. Türkiye’deki kuaförlerden yılda 15 milyon kişi hizmet alıyor. Araştırmalara göre kriz dönemlerinde bile güzelliklerinden ödün vermeyen kadınlar sektörü büyütmeye devam edecek.

Kaynak: Akşam

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.