Prof. Dr. Canan Karatay işin sırrını verdi! Bol bol tüketin dedi...

Kış aylarına girilmesi ile beraber, ünlü Profesör Canan Karatay’ın da ‘bol bol tüketin’ dediği besinler, yeniden akıllara geldi.

Prof. Dr. Canan Karatay işin sırrını verdi! Bol bol tüketin dedi...
banner150

Ünlü Profesör Canan Karatay, yaptığı açıklamalarla sık sık tartışılsa da Karatay’ın sağlık açısından önerdikleri, birçok kesim tarafından uygulanıyor.

Korona virüs salgını ile birlikte daha da zor geçmesi beklenen kış aylarından önce Karatay’ın ‘bol bol tüketin’ dediği besinler, bir kez daha akıllara geldi.

Peki o besinler hangileriydi? İşte cevabı…

Karatay'a göre o yiyecekler Lahana - Soğan ve Sarımsak...

Bunların çip halinin Prebiyotik olduğunu açıklayan Canan Karatay mutlaka bunların tüketilmesi gerektiğini belirtiyor.. D vitamini almamız gerektiğini belirten Karatay mutlakta güneşte yürümemizi tavsiye ediyor. Üstelik kar yağsa bile..

Öte yandan mutlaka kemik suyu çorbası içilmesi gerektiğini açıklıyor D vitamini eksikliği hayvansal yağ tüketmemek veya sakatat tüketmemek olduğunu belirten Karatay kış aylarında mutlaka kelle Paça çorbası, kemik suyu çorbası ve yoğurdu ve bol bol sirke öneriyor... En çok önerdiği yiyecek ise Lahana ve Lahana turşusu.. Karatay'a göre Lahana  dünyanın en sağlıklı gıdası...

Kaynak: Ulusal Post 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.