Obruk içine düştü! Ekipler seferber oldu...

Konya'nın Karapınar ilçesinde yaklaşık 30 metre derinliğindeki obruk içine düşen tilki, AFAD, Orman Bölge Müdürlüğü ve Karapınar Belediyesi ekiplerinin yaklaşık 3 saattir süren çalışmalarıyla kurtarılmaya çalışılıyor

Obruk içine düştü! Ekipler seferber oldu...

İlçeye bağlı Sırnık mevkisinde daha önce oluşan 30 metre derinliğindeki obruktan ses geldiğini gören vatandaşlar durumu belediye ekiplerine bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler, içi su dolu obruktaki küçük bir toprak parçası üzerinde bulunan tilkiye, yiyecek attı. Tilkinin kurtarılması için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, Orman Bölge Müdürlüğü ve Karapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinden yardım istendi.

Bir süre sonra verilen adrese ulaşan ekipler, vinç yardımıyla obruk içindeki tilkiye ulaşmaya çalıştı. Yaklaşık 3 saat süren kurtarma çalışmalarında sonuç alınamadı.

Bunun üzerine obruğa halatlarla özel kapan indiren ekipler, yiyeceklerle besledikleri ve dar bir alanda sıkışan tilkinin kapana girmesini bekliyor.

Olay yerine gelerek kurtarma çalışmalarını inceleyen Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, tilkinin kurtarılması için gerekenin yapılacağını belirterek, "Tilkinin hayatta kalabilmesi için yaşam malzemesi bıraktık. Sonuçta o da canlı. Kurtarılması için gereken herşeyi yapacağız." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.