Korkunç olay! Yer yarıldı içine düştüler

Ümraniye'de metro inşaat sahasının da olduğu caddede göçük meydana geldi. Çevredeki bir siteye ait olan ve içinde 2 kişinin bulunduğu belirtilen güvenlik kulübesinin göçükte kalması nedeniyle arama kurtarma çalışması başlatıldı. Göçük altındaki 1 kişinin cesedine ulaşıldı.

Korkunç olay! Yer yarıldı içine düştüler
banner150

Alınan bilgiye göre İstanbul, Parseller Mahallesi Kesikkaya Caddesi'nde büyük  bir gürültüyle çöküntü oldu.
Dudullu-Bostancı Metro Hattı şantiyesinin yanındaki yolda yaşanan  göçük sonrası 10 metre çapında, 7-8 metre derinliğinde çukur açıldı.
Göçük altında 2 kişinin kaldığı değerlendiriliyordu
Çöküntünün meydana geldiği yerin yanında bulunan siteye ait güvenlik  kulübesi ile şantiyeye ait konteyner de göçük altında kaldı.
Kulübenin içinde 2 kişinin bulunduğunun söylenmesi üzerine arama  kurtarma çalışmasına başlandı. Drone ile havadan görüntülenen göçük alanında  itfaiye, polis ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekiplerinin çalışmaları  sürüyor.
Çevredeki binaların tedbir amaçlı tahliye edildiği olay yerinde, 112  Acil Servis ekibi de hazır bekletiliyor. 
Öte yandan, çevreye doğalgaz kokusu yayılması üzerine vatandaşlar  sokağa döküldü. Bölgeye sevk edilen doğalgaz ekipleri caddedeki gaz akışını  kesti. 
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can da olay yerine gelerek  incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.
Yapılan çalışmalar sonucunda toprak altında kalanlardan birinin cansın bedenine ulaşıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada ise çökmenin, Dudullu-Bostancı Metro Hattı'nın Parseller İstasyonu ile Depo Sahası arasındaki  tünel imalatlarının, istasyon tarafındaki son genişletme etabında meydana geldiği  bildirildi.
İstasyon kazı destek sisteminde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı  duyurulan açıklamada, "Çöken kısım istasyon dışında; yol altında, site önünde yer  almakta olup siteye ait güvenlik kulübesi oluşan boşluğa düşmüştür. Alınan ilk  bilgilerde güvenlik kulübesi içerisinde 2 kişinin bulunduğu ifade edilmiş olup  kurtarma çalışmalarına devam edilmektedir." bilgisi paylaşıldı.
Açıklamada, İBB raylı sistemler, AKOM, itfaiye, yol bakım, İSKİ,  zabıta, 153 Yerinde Çözüm ekiplerinin 10 araç ve iş makinesi, 38 personel ile  olay yerinde çalışmalarını sürdürdüğü aktarıldı.
Çalışmalar sırasında çevredeki bina ve yol ölçümlerinin düzenli olarak  kontrol edildiği belirtilen açıklamada, "Yapılan kontrollerde olay öncesinde  herhangi bir deformasyon gözlenmemiştir. Çevredeki 3 bina tedbir amaçlı  boşaltılmıştır. Meydana gelen çökmenin zemin altında oluşan boşluktan  kaynaklanabileceği tahmin edilmektedir." ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.