İstiridye mantarını bir tadan bir daha vazgeçemiyor!

İstiridye mantarını tadan vatandaşlar, diğer kültür mantarlarından vazgeçiyor.

İstiridye mantarını bir tadan bir daha vazgeçemiyor!

Ülke genelinde oldukça sık tüketilen kültür mantarı, yerini yavaş yavaş istiridye mantarına bırakmaya başlıyor.

DENEYENLER KÜLTÜR MANTARINDAN VAZGEÇİYOR

Vatandaşların kültür mantarına daha çok rağbet ettiğini söyleyen satıcılar, istiridye mantarını deneyen vatandaşların bir daha diğer kültür mantarlarını almadıklarını söylediler.

'İSTİRİDYE MANTARI PEK BİLİNMİYOR'

İstiridye mantarını bir kez tadan vatandaşların diğerlerini almadıklarını belirten Samsunlu mantar satıcısı Hüseyin Kanca, “Samsun’da yaşayan vatandaşlar kültür mantarına rağbet diyor. Çünkü bilmedikleri bir mantar türünü yemek istemiyorlar. Kültür mantarı Samsun’da çok önceden beri tüketiliyor. İstiridye mantarı iste Samsun’da pek bilinmiyor.

Vatandaşlar, istiridye mantarını dağdan bayırdan toplanan bir mantar çeşidi zannediyor. Oysa ki istiridye mantarı özellikle evlerin bodrum katlarında kadınlar tarafından üretiliyor. İstiridye mantarını bir kez tadan vatandaşlar, lezzetini aldıktan sonra bir daha diğer kültür mantarlarını almıyorlar.

Kültür mantarıyla yapılan her yemek istiridye mantarı ile de yapılıyor. Cesaret edip de istiridye mantarını deneyen vatandaşlar, bir sonraki gelmelerinde hep istiridye mantarını tercih ediyor” dedi.

İstiridye mantarına ön yargılardan dolayı sıcak bakmayan vatandaşlar da bir kez tattıktan sonra devamlı istiridye mantarı aldıklarını söylediler.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.