Fuhuş çetesi üyeleri adliyeye sevk edildi!

Ankara'da fuhuş amaçlı insan ticareti yaptığı belirlenen suç çetesine yönelik operasyonda yakalanan 6 şüpheli ile zorla fuhuş yaptırıldığı belirtilen 9 kişi adliyeye sevk edildi.

Fuhuş çetesi üyeleri adliyeye sevk edildi!
banner150

Cumhuriyet Savcısı İrfan Nuri Akdeniz'in, fuhuş amaçlı insan ticareti yaptıkları ve Ankara'ya getirdikleri kadınları zorla çalıştırdıkları belirlenen suç örgütüne yönelik başlattığı ve takip ettiği operasyonda, Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınan 6 şüphelinin ve zorla fuhuş yaptırılan 9 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

GÖZALTINA ALINAN ŞÜPHELİLER ADLİYEYE SEVK EDİLDİ.

Öte yandan, yabancı uyruklu kadınların emniyetteki ifadelerinde, şüphelilerin, içinde bulundukları maddi imkansızlıklar ve çaresizliklerinden faydalanarak fuhuş amaçlı Türkiye'ye gelmelerini sağladıklarını, barınmaları için kiraladıkları ikametlere yerleştirdiklerini, üçüncü şahıslarla fuhuşa zorlandıklarını söylediği öğrenildi.

11 AYRI ADRESE EŞ ZAMANLI OPERASYON DÜZENLENMİŞTİ

Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, fuhuş amaçlı insan ticareti yaptıkları ve Ankara'ya getirdikleri kadınları zorla çalıştırdıkları belirlenen suç örgütünü takibe alarak, 16 Nisan'da 25 ekiple 11 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlemişti.

Tespit edilen adreslerde 6 şüpheliyi gözaltına alan polis, zorla fuhuş yaptırılan 4'ü Özbekistan, 6'sı Kırgızistan, 3'ü Kazakistan vatandaşı olmak üzere 13 yabancı uyruklu mağdur kadını da kurtarmıştı.

Zanlıların ev ve araçlarında yapılan aramalarda, iki tabanca, bu tabancalara ait çok sayıda mermi, 17 cep telefonu, bir hafıza kartı, bir flaş bellek, bir tablet bilgisayar, 10 bin 995 lira, PTT aracılığıyla yurt dışına gönderilen para dekontları ve çok sayıda GSM hattı ele geçirilmişti.

Suç örgütü kurmak suretiyle yurt dışından getirilen yabancı uyruklu mağdur kadınları, zorla ve çaresizliklerinden yararlanarak fuhuşa yönlendirdikleri tespit edilen çeteyi, cezaevinde bulunan Metin U'nun yönettiği belirlenmişti. Metin U'nun cezaevinden örgüt üyelerine talimat verdiği ve Ankara'da yabancı uyruklu kadın ticaretini yönlendiren önemli isimlerden biri olduğu, düzenlenen operasyonla suç örgütünün tamamen çökertildiği kaydedilmişti.

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.