1989 model araçlar geçen seneye kadar 20 - 25 bin TL bandında satılırken bu sene 45 bin liraya kadar yükseldiğini söyleyen satıcılar, "Orta sınıf araçlar 200 bin TL'den başlıyor" bilgisini paylaştı.

2. ol pazarlarında araç fiyatları durmadan yükselirken otomobil satıcıları ise iş olmamasının şikayetçi.

İkinci el otomobil piyasasındaki son durumu değerlendiren otomobil satıcısı Samet Işık, “Orta miktarda arabalar satılıyor ama pahalı arabalar hiç satılamıyor” açıklamasında bulundu.

Elindeki 1989 model Renault Toros’u 45 bin TL’ye satmaya çalıştığını, 43 bin TL’lik de teklif geldiğini belirten Işık, “Ancak 45 bin TL'den daha aşağıya satmayacağım. Geçen sene bu arabalar 20-25 bin TL'ye satılıyordu” bilgisini paylaştı.

Ankaragüçlüler Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı yuhaladı! Şampiyonluk kutlamasında konuşuyordu Ankaragüçlüler Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı yuhaladı! Şampiyonluk kutlamasında konuşuyordu

"200 BİN TL’NİN ALTINDA ARAÇ KALMADI"

Orta sınıf araç fiyat bandının ise 200 bin TL'den başladığını söyleyen galerici Berkcan Ok ise, “Şu anda sadece 50-100 bin TL bandındaki arabalarda çok az satış var. Bir ay önceye kadar sıfır araç fiyatları arttığından ikinci el otomobil satışlarında bir hareketlilik oluyordu ama piyasa tekrar durdu” açıklamasında bulundu.

“Vatandaşlar en çok Broadway ve Tofaş arabalara ilgi gösteriyorlar” diyen Ok, “Şu anda sanayiye gitmeden sorunsuz bir şekilde bir arabaya binim diyorsanız en az 200 bin TL'yi gözden çıkartmanız gerekecek.

Orta sınıfta modelli bir araba arıyorsanız 200 bin TL altında araba kalmadı. Yüksek sınıf arabalarda ise 300-400 bin TL arasında satışa sunuluyor.” şeklinde konuştu.