Kahramanmaraş'ta döküm sahalarına para vermek istemeyen kişilerin hedefi tarım alanları oldu. Yol kenarları yada arazilere moloz atıklarla çöp yığınına döndü.

Atlı Binicilik Spor Kulübü yol üzerinde bulunan yol kenarı kaçak döküm yapan kişilerin en çok kullandığı bölgelerin başında geliyor. Bölgenin tarım alanı oluşu ve geceleri kimsenin olmamasından faydalanan bazı kişilerin araçlarla girdikleri ara yolları adeta çöplüğe döndürmüş durumda.

Yol kenarına dökülen molozun yanı sıra çok sayıda evsel atık denilebilecek malzemeler de bulunuyor.

ÇUVALLARA KORKUDAN KİMSE DOKUNAMIYOR

Bölgeye ayrıca yüzlerce çuval içinde tekstil malzemesi olduğu tahmin edilen çöp dağları da var. Büyük bölümü tarlaların içine atılmış bu çuvallarda tam olarak nasıl bir malzemenin bulunduğu ise gizemini halen koruyor. Bölge sakinleri içinde kimyasal bir madde olma ihtimaline karşılık çuvallardan uzak durduklarını söylüyorlar.

Kaçak döküm yapan araç sürücülerinin dökmekten çekinmedikleri görülüyor. Kahramanmaraş'a nefes aldıran yerlerden biri olmasıyla bilinen bir konum olarak adlandırılıyor. Çevre sakinleri dökülen hafriyatların zaman zaman temizlendiği ancak kısa süre içinde yerlerine yenilerinin döküldüğünü söylerken, yetkililerin bile sınırlı sayıda iş yaptıkları vurgulanıyor.