Twitter, tek tıkla doğrudan WhatsApp üzerinden tweet atmanıza olanak tanıyan özelliğini test etmeye başladı.

Sıfır alamayan ikinci ele koştu! Sıfırı 7 bin 300 liraydı, şimdi ikinci eli 10 bin 800 lira Sıfır alamayan ikinci ele koştu! Sıfırı 7 bin 300 liraydı, şimdi ikinci eli 10 bin 800 lira

Twitter, geçtiğimiz günlerde tweet düzenleme özelliğini daha fazla kullanıcıya açtı ve bugün önemli bir özellikle öne çıkıyor. Platform, Hindistan hesabından doğrudan WhatsApp üzerinden tweet paylaşmanızı sağlayacak bir düğmeyi test etmeye başladığını duyurdu.

Özellik şu anda yalnızca Hindistan'daki birçok kullanıcı için kullanılabilir ve tweet'in altına yeni bir düğme yerleştirecek. Bu düğme WhatsApp logosuna sahip olacaktır. WhatsApp butonunun gelmesi ile şu anda standart olarak gördüğümüz paylaş butonu ortadan kalkacak. Bu butonun sağladığı işlevselliğe nereden erişebileceğimizi bilmesek de Tweet seçeneklerine eklenebileceğini söyleyebiliriz.

Tweet’leri WhatsApp’tan paylaşma butonu böyle gözükecek:

Yeni özelliğin diğer ülkelere ne zaman sunulacağı belli değil. Twitter, test yoluyla olumlu geri bildirimler toplamayı başarırsa, özelliği kademeli olarak dünyaya yayınlamaya başlayabilir. Ancak bu haber için muhtemelen en az birkaç hafta daha beklememiz gerekecek.

Twitter geçen hafta "Twitter Circle" özelliğini başlattı. Yeni özellik ile kullanıcılar belirli kişileri seçebilecek ve yalnızca bu kişilerin görebileceği özel tweetler paylaşabilecek. Kullanıcılar çevrelerine en fazla 150 kişi ekleyebilir.