Belçikalı profesör Carolina Berrocal, kendisini ‘ABD’li yaşam koçu Patrick’ olarak tanıtan Afrika kökenli Alie’ye 7.5 milyon lira dolandırıldı.

Popüler arkadaşlık uygulaması Tinder’da çok sayıda kadını milyonlarca dolar dolandıran İsrailli Simon Leviev vakasının bir benzeri İstanbul’da yaşandı.

Sabah gazetesinin haberine göre, Rotterdam Uluslararası İş Fakültesi’nde profesör olan C.B., bu yıl Tinder’da Hollandalı P.A. ile tanıştı. Yol ve köprü projelerinde çalışan bir mühendis olduğunu söyleyen P.A., makine ve parça almak için kısa süreliğine İstanbul’a seyahat edeceğini anlattı.

 İstanbul’a geldiğini iddia eden adam, makine alımı için ödeme yapmak istediğini, hesabında 690 bin dolar olduğu halde internet iyi çekmediği için yapamadığını iddia ederek profesörden firmaya 300 bin dolar göndermesini rica etti. Erkek arkadaşını zor durumda bırakmak istemeyen C.B., parayı attı. Kısa süre sonra nakliye için 5 bin dolar, başka bir gün “Otelde mahsur kaldım” diyerek 8 bin 500 dolar istedi. Çiftin ilişkisi gün geçtikçe ilerlerken P.A.’un istekleri de arttı.

Hesabının bloke edildiğini iddia edip nakliyenin anlaşıldığı gibi gerçekleşmediğini, müteahhitle sorun yaşamamak için 48 bin dolara ihtiyacı olduğunu söyledi. Daha sonra işlerinin iyi gitmediğini belirterek 27 bin dolarlık bir ricada daha bulundu.

KADIN DURUMDAN ŞÜPHELENDİ

Durumdan şüphelenen kadın, bu son diyerek transferi yaptı ve gönderdiği paraların hepsini geri istedi. Aksi halde bir daha görüşmeyeceğini dile getiren kadının sözlerine aldırış etmeyen P.A., düzenlendiği sahte belge ile kendisine 10 milyon dolar gönderildiğini belirten hesabındaki blokeyi kaldırmak için 200 bin dolar gerektiğini söyleyince Carolina, şüphelerinin peşine düştü.

AVUKATI ARACILIĞIYLA ŞİKEYTÇİ OLDU

Avukatı aracılığı ile delilleri İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na ulaştıran Belçikalı kadın, Tinder üzerinden tanışarak arkadaş olduğu kişinin, güvenini kazandıktan sonra kendisini dolandırdığını ileri sürdü. Toplam zararının 7 milyon 500 bin Türk Lirası olduğunu söyleyen C.B., Sierra Leone’li Alie Koroma hakkında suç duyurusunda bulundu.

ROMANYA’DA YAŞAYAN BİR KADINI DAHA DOLANDIRMIŞ

Erkek arkadaşı sandığı adamı araştırmaya başlayan profesör kadın, P.A. isminin sahte, fotoğraftaki kişinin ise Amerikalı bir yaşam koçu olduğu, aynı hesabın Romanya’da da bir kadını dolandırdığı bilgisine ulaştı. Prof. C.B., para gönderdiği kişinin İstanbul Marmara Üniversitesi’nde Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencisi Sierra Leone’li Alie Koroma olduğunu da öğrendi. Dolandırıldığını anlayan C.B. çareyi savcılıkta aradı.

TİNDER AVCISINI HATIRLATTI

Memur ve emeklinin maaş zamları bir ayda buhar oldu! Emekliye Mart'ta ek zam olmazsa... Memur ve emeklinin maaş zamları bir ayda buhar oldu! Emekliye Mart'ta ek zam olmazsa...

Söz konusu olay, Netflix’te bir dolandırıcının kadınları Tinder üzerinden ml dolandırdığını anlatan Tinder Avcısı belgeselini hatırlattı.

Simon Leviev adını kullanan Shimon Hayut’un Tinder’de açtığı, lüks yaşam tarzı gösterdiği profilinde çok sayıda kadını kandırdığı, paralarını aldığı ve başka kadınları kandırmak için kullandığı ortaya çıkmıştı.

Söz konusu olay, Netflix’te ses getiren belgesel Tinder Avcısı’na konu olmuştu.