ABD'de babası ve üvey annesi tarafında "evde kendisine yer kalmadığı" gerekçesiyle dondurucu soğukta dışarı atılan çocuğun henüz 1 yaşındayken kafese kapatıldığını gösteren fotoğraf infial yarattı.

ABD'de Kuzey Carolina'daki evinin bahçesinde dondurucu soğukta köpek kulübesinde bulunan çocuğun korkunç hikayesi gündem oldu.

19 Ekim'de köpek kulübesinde bulunan 9 yaşındaki çocuğun ayakkabıları olmadan evin dışına atılması ve aylarca köpek kulübesinden kaldığını söylemesi ülkeyi ayağa kaldırdı.

Bir komşunun ihbarı üzerine kulübede ince bir battaniye ve oyuncaklarıyla bulunan çocuk; babası, üvey annesi, halası ve dört kardeşinin kaldığı 1400 metrekarelik evde kendisine yer kalmadığı için dışarı atıldığını anlattı.

Çocuğu hapsetmekle suçlanan 32 yaşındaki baba Jonathan Star ve 40 yaşındaki üvey anne Sarah Lynette Starr hapse atılırken, ismi açıklanmayan çocuk da kardeşleriyle bakım merkezine alındı. 

Küçük çocuğun California'da yaşayan öz annesiyse basının görüşme taleplerini reddetti.

Tel kafesteki bebek infial yarattı! - Resim: 2

Evdeyse küçük çocuğun yıllardır yaşadığı trajediyi gösteren fotoğraflar bulundu. Çocuk daha bir yaşındayken bir kafese kapatıldığını gösteren fotoğraf basına yansıdı.

Çocuğun, 8 aylık kardeşinin doğumundan sonra sosyal medyadaki aile fotoğraflarından da silindiği, bu durumun ailenin yakınları tarafından fark edildiği belirtildi.

Netflix’te büyük skandal! Türkiye'yi Ermenistan'a kattılar Netflix’te büyük skandal! Türkiye'yi Ermenistan'a kattılar

Tel kafesteki bebek infial yarattı! - Resim: 3

Aileye yakın birçok kişi, polise verdikleri ifadede aile fotoğraflarında 9 yaşındaki çocuğun olduğu kısımların bilinçli olarak kesildiğini, bunun kendilerini çok endişelendirdiğini söyledi.

Çocuğun aile etkinliklerinden de dışlandığı ve verilen yiyeceklerle dışarıda hayatta kalmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Tel kafesteki bebek infial yarattı! - Resim: 4

Evin bulunduğu Davidson County Şerifi Richie Simmons, “Böyle bir şeyi daha önce hiç görmedim” diyerek olay karşısında yaşadığı dehşeti anlattı.

Konfederasyon bayraklarının asılı olduğu evde ayrıca bazı aile üyelerinin ırkçı Klu Klux Klan örgütü flamalarıyla çekilmiş fotoğrafları da bulundu.

Tel kafesteki bebek infial yarattı! - Resim: 5

Tel kafesteki bebek infial yarattı! - Resim: 6

Tel kafesteki bebek infial yarattı! - Resim: 7

Tel kafesteki bebek infial yarattı! - Resim: 8

Tel kafesteki bebek infial yarattı! - Resim: 9

Tel kafesteki bebek infial yarattı! - Resim: 10

Tel kafesteki bebek infial yarattı! - Resim: 20

Tel kafesteki bebek infial yarattı! - Resim: 21