banner232

WhatsApp'tan kaçanlar Telegram'a sığınmıştı! Skandal patladı

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'ın yeni gizlilik politikası büyük bir kesimin hoşuna gitmemesinin ardından herkes Telegram'a akın etmişti. Bu doğrultuda; Uygulamada skandal patladı. İşte detaylar...

WhatsApp'tan kaçanlar Telegram'a sığınmıştı! Skandal patladı

Parler adlı uygulama şiddet yanlısı olduğu gerekçesiyle App Store ve Google Play Store’dan kaldırıldı, şimdi ise Telegram uygulaması da aynı nedenlerden dolayı davalık oldu.

Tartışmaların gündeme gelmesinin ardından açıklamalarda bulunan Telegram kurucusu Pavel Durov, iddialara ilişkin "Son iki haftadır ABD'de yaşanan olaylar tüm dünyada endişe ile takip ediliyor. Barışçıl tartışma ve protestolara ev sahipliği yapan Telegram, Hizmet Şartları gereği şiddet yanlısı çağrıların engellenmesi için çalışıyor. Ocak ayının başında şiddet eğilimi ile ilgili raporların artmasıyla birlikte şiddet yanlısı kanallar moderatör ekibimiz tarafından kapatıldı." ifadelerini kullandı.

Son günlerde WhatsApp’ın güvenlik politikasında değişikliğe gitme kararının ardından binlerce kullanıcı yeni bir seçenek olarak Telegram’ı tercih etmişti.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2021, 14:11
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.