Veri tasarruflu Twitter Lite, kullanıma sunuldu

2G ve 3G ağları için inşa edilen ve veri tasarruf etmeye, yavaş ağlarda hızlı yüklemeye yardımcı olan 3 MB'lik bir yükleme boyutuna sahip olan Twitter Lite, Türkiye'de kullanıma sunuldu.

Veri tasarruflu Twitter Lite, kullanıma sunuldu
banner150

Popüler mikroblog sitesi Twitter, düşük hızda internete sahip olan bölgeler için veri tasarrufu sağlayan yeni uygulamasını Türkiye'de kullanıma sundu. İşte konuyla alakalım tüm detaylar sitemizde...

Twitter Lite, geçtiğimiz yıl Google Play’de yayınlandı. Ancak, internetin yavaş olduğu bölgeler için geliştirilen, veri tasarrufu sağlayan 1 MB boyutundaki uygulama, sınırlı sayıda ülkede olduğu için herkes tarafından kullanılamıyordu.

Facebook Lite ve Instagram Lite ile benzer yapıdaki uygulama, düşük donanım bileşenlerine sahip mobil cihazlara sahip olan ve internet bağlantısı problemi çeken kullanıcılara, yüzde 30 daha hızlı bir Twitter deneyimi vadediyor.

Twitter Lite Türkiye’de – Neler sunuyor?
Twitter Lite bugün itibariyle 21 ülkede daha kullanıma sunuldu. Bunlar arasında Türkiye‘de yer alıyor. Diğer ülkeler; Arjantin, Beyaz Rusya, Dominik Cumhuriyeti, Gana, Guatemala, Honduras, Hindistan, Endonezya, Ürdün, Kenya, Lübnan, Fas, Nikaragua, Paraguay, Romanya, Uganda, Ukrayna, Uruguay, Yemen ve Zimbabve.

Uygulama; başta timeline’ınız olmak üzere, tweetler, direkt mesajlar, trendler, profiller, bildirimler, resim/video yükleme dahil Twitter’daki tüm ana özellikleri içeriyor. Bu uygulama ile veri kullanımı %70‘e varan oranlarda düşüyor.

Twitter Lite nasıl indirilir?
Twitter’ın Lite sürümünü akıllı telefonunuz veya tabletinize yüklemeniz için herhangi bir ek işlem gerekmiyor. Google Play Store’dan uygulamayı yüklemeniz yeterli. Ayrıca, buraya tıklayarak uygulama sayfasında doğrudan ulaşabilirsiniz.

Android 5.0 ve sonrasında yayınlanan sürümlerin yüklü olduğu cihazlar ile sorunsuz şekilde çalışan uygulama, 1 milyondan fazla indirme oranına sahip.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.