banner232

Twitter bot hesaplarla ilgili kararını verdi

Bot hesaplara karşı harekete geçen Twitter, kullanıcılara faydalı bilgiler sunan bot hesapların platformda kalması için yeni çalışmalar yaptığını açıkladı.

Twitter bot hesaplarla ilgili kararını verdi

Twitter yararlı bot hesapları etiketlemek için çalışmalara başladığını duyurdu.

Sosyal medya platformu Twitter kullanıcıları en yakın korona aşılama merkezine yönlendiren, hava durumu raporları sağlayan veya deprem uyarıları veren bot hesapların yararlı olduğunu düşünüyor. Bu yüzden de bu hesapları ortadan kaldırmak yerine etiket sistemiyle varlıklarını sürdürmelerine izin verecek.

Twitter, bu Temmuz’dan itibaren otomatik hesap etiketlerinin belirli hesaplar için kullanıma sunulacağını söyledi. Etiket; hesabı yararlı bilgilerin tedarikçisi olarak işaretlemekle kalmayacak, aynı zamanda hesabı kimin çalıştırdığını da gösterecek. Bu tür hesaplardan gelen tweetler, akışta göründüklerinde özel bir işarete sahip olacak. Ancak bot hesaplarının yararlı olarak etiketlenmek için başvuruda bulunup bulunamayacağı konusunda henüz yorum yapılmadı.

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.