Sosyal medyada 2 saatlik süren erişim sıkıntısı çözülerek tekrardan erişime açıldı

Facebook, Instagram ve WhatsApp'a saat 15.00'ten itibaren erişim sıkıntısı yaşandı. Konu hakkında bakanlık açıklama yaparken sosyal medya uygulamaları saat 17.00'de tekrardan erişime açıldı.

Sosyal medyada 2 saatlik süren erişim sıkıntısı çözülerek tekrardan erişime açıldı

Facebook, Instagram ve WhatsApp'a 2 saat boyunca erişim engeli yaşandı. Milyonlarca kullanıcısı bulunan bu 3 platforma giremeyenler "Facebook, Instagram ve WhatsApp'a neden girilmiyor?" sorularını yöneltti.

FACEBOOK, WHATSAPP, INSTAGRAM DÜZELDİ

Facebook, WhatsApp ve Instagram'a saat 15.00 sularından itibaren erişim sağlanamadı. Bakanlığın yaptığı açıklamanın ardından saat 17.00'de uygulamalar sorunsuz bir şekilde çalışma başladı. Popüler uygulamada akış yenilenmezken sorunun neden yaşandığı hakkında uygulamanın yöneticilerinde henüz bir açıklama yapılmadı.

BAKAN YARDIMCISI SAYAN: KISMEN ETKİLENDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Instagram, Facebook ve WhatsApp servislerinde dünya genelinde sorun yaşandığını belirterek, Türkiye'deki kullanıcıların da bundan kısmen etkilendiğini bildirdi. Sayan, Twitter hesabından sosyal iletişim ağlarında yaşanan sorunlara ilişkin yaptığı açıklamada, "Instagram, Facebook ve WhatsApp servislerinde dünya genelinde sorun yaşanmakta olup, ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir." ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 17:30
banner70
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER