Netflix'in inanılmaz yükselişi

Netflix , 2020'nin ikinci çeyreğinde 10 milyon yeni abone bildirdi. Ancak akış hizmeti, büyümenin ikinci yarıda yavaşlayacağı konusunda da uyardı.

Netflix'in inanılmaz yükselişi
banner150

Bu yılın başında yeni abonelerle büyümeye devam edecekler. BBC'ye göre , akış platformu Temmuz ayına üç ayda 10 milyondan fazla abone ekledi. Bu da 2020'de toplam 26 milyona ulaşıyor. Bununla birlikte, Netflix 2019 için 28 milyon yeni abone ekledi. Ancak hissedarlardan gelen birkaç düşünce, “Tüketiciler ilk koronavirüs ve sosyal şoktan geçtikçe büyüme yavaşlıyor. kısıtlamalar.”

2020 için toplam yeni Netflix abonesi nedir?

Netflix'in raporlarına göre, yalnızca 2020'nin ilk iki çeyreğinde 26 milyon ücretli yeni abone eklediğini; 2019 yılında şirket toplam 28 milyon abone ekledi. Şirketin geliri yıldan yıla yüzde 25 arttı, ancak çeyrek için gelir hedeflerini kaçırdı. Bu rapor için ilk iki çeyrek şirketin gurur duyduğu bir şey, ancak yöneticiler hissedarları ve yatırımcıları neler olduğu konusunda hala uyarıyor. Netflix, üçüncü çeyrekte geçen yılın aynı çeyreğindeki 6.8 milyondan 2.5 milyon abone eklemeyi bekliyor.

 Ayrıca eklendi: 

“Sonuç olarak, 2020'nin ikinci yarısında bir önceki yıla göre daha az büyüme bekliyoruz. Bu çalkantılı koşullarda yol alırken, hizmet kalitemizi artırmaya ve insanların ekranlarına yeni filmler ve şovlar getirerek üyelerimize odaklanıyoruz. ”

Ancak, gelecek yıl hakkındaki düşüncelerini paylaşıyorlar: 

“2021 için mevcut planımıza dayanarak, duraklatılmış prodüksiyonların büyük başlıklarımız açısından ikinci yarı ağırlıklı içerik listesine yol açmasını bekliyoruz. Tüm yıl için toplam orijinal sayısının 2020'den daha fazla olacağını tahmin etsek de. ”

Bu yıl daha fazla ziyaretçi bekleyebiliriz. Ancak pandemiden sonra Netflix abonelerinin büyümesi biraz yavaşlıyor.

(Kaynak: Netflix Junkie)

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2020, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.