MHP'li Esin Kara'dan, klavye kabadayılarına kötü haber!

Milliyetçi Hareket Partisi Konya Milletvekili Esin Kara, sosyal medya da gerçek kimlik belgesi kullanılmasına dair kanun teklifi verdi. Esin Kara yaptığı açıklamada, sosyal medya platformlarının kuralsız, sınırsız kullanıldığını bu kullanım sebebiyle suiistimale açık hale geldiğini ifade etti.

MHP'li Esin Kara'dan, klavye kabadayılarına kötü haber!
banner150

Sosyal medya da kullanılan sahte hesapların kapatılması ve Dijital Kimlik kullanılması için TBMM'ye kanun teklifi sunan MHP Konya Milletvekili Esin Kara, sunduğu teklifi, MHP Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili Mustafa Hidayet Vahapoğlu ile birlikte hazırladı.

Kara açıklamasında, Dijital kimliklerin gerçek kişilere ait olacağını ve hukuka konu olan olaylarda kötü niyetli kişilerin gerçek verilerinin elde edilebilmesi için gerekli olduğunu söyleyerek, bu bilgilere erişimin ise ancak kanun tarafından yetki verilen kişiler tarafından kullanılabileceğini başka hiç kimsenin erişim yetki olmayacağını belirtti.

Sanal alemin klavye kabadayıları yanacak!

Son zamanlarda  sosyal medya platformlarının kuralsız, sınırsız kullanıldığını bu kullanım nedeniyle suiistimale açık hale geldiğini ifade eden Esin Kara, sosyal medyada yaşanan olumsuz durumların engellenmesi için kişilerin maruz kaldığı olaylar hakkında yasal haklarını korumak amacıyla sosyal medya hesaplarının gerçek kimlik bilgileriyle kayıt olunması gerektiğine işaret etti.
Sosyal medya platformlarına verdikleri kimlik bilgilerinin istediği kurum/kuruluş ile paylaşabilinmesi gerektiğini anlatan Milletvekili Kara, bilgilerin kalıcı veya kısıtlı sürelerde açılıp kapatılabilmesi gerektiğini belirterek şunları ifade etti: ''Kimlik bilgilerinin hukukun koruma çatısı altında olacağını, aynı zamanda oluşturulacak veri tabanlı dijitalleşme alanı olan dijital kimlik kavramının düzenlenmesi gerekliliği ortaya çıkmıştır''

Kaynak: KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2020, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.