İstenmeyen mesaj devri 1 Aralık itibarıyla sona eriyor

Ticaret Bakanlığı, izinsiz e-posta ve SMS gönderiminin 1 Aralık 2020 tarihinden itibaren firmaların reklam, tanıtım içerikli telefon mesajı ve elektronik postaların denetimsiz ve izinsiz olarak tüketiciye gönderilmeyeceği açıklandı.

İstenmeyen mesaj devri 1 Aralık itibarıyla sona eriyor
banner150

NTV'de yer alan habere göre, Ticaret Bakanlığı, cep telefonuna gelen posta ve kısa mesajlarla ile ilgili bir çalışma başlattı. Buna göre, artık kullanıcı izni olmadan firmalar reklam, tanıtım içerikli telefon mesajı ve elektronik postaları denetimsiz/izinsiz olarak tüketiciye gönderemeyecek. 

İYS SİSTEMİ OLUŞTURULDU
İzinsiz e-posta ve SMS gönderimine dair Ticaret Bakanlığı'na gelen şikayetlerin sayısı 500 bini aşması üzerine bakanlık tarafından İleti Yönetim Sistemi'ni (İYS) oluşturdu.

Ticari elektronik iletilerin yönetimi ve kontrolünü sağlamak amacıyla kurulan sistem, elektronik ileti onayı alınmasına, reddetme hakkının kullanılmasına ve şikâyet süreçlerinin yönetilmesine imkân tanıyacak.

ŞİRKETLER VERİLERİNİ KAYBEDEBİLİR
Firmaların verilerini kaybetmemek için sisteme kayıtlarını, 1 Aralık'a kadar tamamlaması gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.