Instagram'dan sahte hesaplar ile savaşta yeni dönem!

Her sosyal ağda olduğu gibi Instagram'da da sahte hesaplar büyük bir problem yaratıyor. Instagram'ın test ettiği sistem ise söz konusu hesapları otomatik olarak tespit ederek sahte hesap kullanımını engellemeyi amaçlıyor.

Instagram'dan sahte hesaplar ile savaşta yeni dönem!

Son zamanlarda artan sahte hesap ve botlara karşı dev sosyal medya platformu Instagram harekete geçti. Şirket, şüpheli hesaplardan kimlik doğrulaması isteyeceklerini ve bu doğrulamayı gerçekleştirmeyen hesapların kapatılacağını açıkladı.

Ayrıca şirket tarafından yapılan açıklamada, yeni düzenlemenin şüpheli görünmeyen kullanıcıları etkilemeyeceği bildirildi. Yeni düzenlemeye göre şüpheli görülen hesaplardan kimlik doğrulaması istenecek. Kimlik doğrulamasını gerçekleştirmeyen hesaplar ise, tamamen kapatılacak.

Bu hesaplar arasında koordineli yapay davranış içine girme potansiyeli olanlar, takipçilerinin çoğu başka konumlarda olanlar veya otomasyon izi bulunan hesaplar yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.