İçişleri Bakanlığı’nın bütçesi görüşüldüğü komisyonda, Türkiye İşçi Partisi (TİP), İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Sedat Peker’in iddialarının yer aldığı Duvar kitabını verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bakanlığının bütçesini sunmak üzere geldiği TBMM Plan Bütçe Komisyonu'na girişinde muhalefet milletvekilleri ile selamlaştı.

Türkiye'de vatandaşların vazgeçemediği yatırım aracı belli oldu! Türkiye'de vatandaşların vazgeçemediği yatırım aracı belli oldu!

Muhalefet masaları önünde vekillere selam veren Soylu'ya, TİP'in suç örgütü liderliğinden hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker'in açıklamaları ile ilgili olarak hazırladığı araştırma raporu verildi.

SEDAT PEKER’İN İDDİALARINI İÇEREN KİTAP SOYLU’YA VERİLDİ

TİP milletvekili ve gazeteci Ahmet Şık ile gazeteciler Ertuğrul Mavioğlu, Hakkı Özdal, Bahadır Özgür ve Timur Soykan tarafından hazırlanan ve 'Duvar' adıyla kitaplaştırılan raporu, TİP milletvekili Sera Kadıgil, Soylu'ya verdi. Kısa bir süre kitaba bakan Soylu daha sonra yerine doğru ilerlemeye devam etti.

Kadıgil daha sonra kitabı muhalefet ve iktidar partilerinin vekillerine de iletti.