İki Buse de Tokyo 2020 Olimpiyatları'nda finale yükseldi

Milli boksörümüz Buse Naz Çakıroğlu, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları kadınlar boks 51 kiloda Çin Taipeisi'nden (Tayvan) Hsiao-Wen Huang'ı yenerek finale yükseldi. Tokyo 2020'de finale yükselen Buse Naz Çakıroğlu, bu başarıya ulaşan ilk kadın boksörümüz olarak tarihe geçti. Öte yandan Buse Naz Çakıroğlu'nun ardından Busenaz Sürmeneli de olimpiyatlarda finale yükselerek Türk kadın boks tarihinde bir ilke imza attı.

İki Buse de Tokyo 2020 Olimpiyatları'nda finale yükseldi

Kokugikan Arena'da Buse Naz, Çin Taipeisi'nden Hsiao-Wen Huang'la karşılaştı.

Buse Naz, ilk rauntta oldukça iyi bir performans gösterdi ve 5 hakemin de tam puanını aldı. İkinci rauntta da 5 hakemin 3'ünden fazla puan alan Buse Naz, son rauntta da üstünlüğünü korudu ve adını finale yazdırdı.

Çin Taipeisi'nden Hsiao-Wen Huang ise bronz madalyada kaldı. Buse Naz'ın altın madalya mücadelesi vereceği final maçı 7 Ağustos Cumartesi günü TSİ 08.15'te yapılacak.

Karşılaşmayı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya ile Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener de izledi.

BUSENAZ SÜRMENELİ DE FİNALDE

Milli boksörümüz Busenaz Sürmeneli, kadınlar 69 kiloda Hintli rakibi Lovlina Borgohain karşısında yarı final mücadelesini kazanarak finale yükseldi. Bu sonucunda ardından Sürmeneli, Çakıroğlu'nun ardından Busenaz Sürmeneli de Olimpiyatlar'da finale yükselerek Türk kadın boks tarihinde bir ilke imza attı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2021, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.