Fenerbahçe tarihinde bir ilk olacak!

Süper Lig'de şampiyonluk yarışında Alanyaspor'a karşı kaybettiği 2 puanla büyük yara alan Fenerbahçe tarihi bir tehlike ile karşı karşıya.

Fenerbahçe tarihinde bir ilk olacak!

Emre Belözoğlu yönetiminde Fenerbahçe aldığı galibiyetlerle şampiyonluk yarışında iddiasını sürdürmeye devam ediyor. Ancak sarı-lacivertli takımın bitime 4 hafta kala hem ikili averajda hem de 5 puanlık farkla lider Beşiktaş’ın gerisine düşmesi ciddi bir endişe yaratıyor.

A Takım Futbol Direktörü Emre Belözoğlu ve takımı, kalan 4 maçta şampiyonluğu alamazsa hem sportif hem tarihi hem de maddi birçok sorun kapıda bekleyecek.

Şu anda 5 puanlık farkın yanı sıra ikili averaj konusunda da Beşiktaş’ın gerisinde olan Fenerbahçe, kalan 4 haftada rakibinin tam 6 puan kaybetmesini umacak ve kayıpsız geçip 12 puanı hanesine yazdırmak zorunda olacak.

TARİHİ SIKINTI

Ancak bu senaryoya göre kötü senaryo daha yakın duruyor. Zira Beşiktaş, ligde kalan 4 maçtan 2 kez kazanıp 1 kez berabere bile kalsa şampiyonluğu kazanma şansına sahip. Beşiktaş’ın şampiyonluğu halinde Fenerbahçe’yi tarihi bir sıkıntı bekleyecek.

Fenerbahçe tarihinde ilk kez 8 yıl şampiyonluğa uzak kalacak. En son 1989-1996 arası 7 yıl şampiyon olunamamıştı. Ayrıca takım kupasız 8. seneye girecek.

14 SENEYE ÇIKACAK

Şampiyonlukla gelecek direkt Şampiyonlar Ligi gruplarına gitme şansı bu sezon son kez olacak. Fenerbahçe, 2008’den beri Devler Ligi’ne katılamıyor. Bu hasret 14 seneye çıkacak. Şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi gelirleri pandemi döneminde kaçacak.

Fenerbahçe’nin ezeli rakipleri kazanmaya devam edecek. Psikolojik açıdan büyük sıkıntı. Son 7 yılda Beşiktaş 2 ve Galatasaray 3 kez şampiyon oldu. Beşiktaş da 3. kez olmaya yakın.

SIFIR KUPA

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım döneminden sonra Başkan Ali Koç rekor oyla geldiği görevinin 3. ve son senesini sıfır kupayla bitirecek.

Kaynak: Milliyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.