Alexander Sörloth Fenerbahçe'ye 'evet' dedi! Leipzig'den flaş öneri

Kadroda büyük ölçüde yenilemeye giden Fenerbahçe'de listenin başındaki isim Alexander Sörloth. Fenerbahçe ile masaya oturan Alman ekibi ise transfer için 2 seçenek sundu. İşte Leipzig-Fenerbahçe pazarlığında son durum ve yaşanan flaş gelişmelerin detayları...

Alexander Sörloth Fenerbahçe'ye 'evet' dedi! Leipzig'den flaş öneri

Teknik direktör Vitor Pereira'nın pivot santrfor talebinin ardından harekete geçen Fenerbahçe yönetimi şu sıralır yoğun bir mesai halinde. Hem transfer hem de gönderilmesi planlanan oyunculara takım arayan yönetim, Leipzing kulübünden sürpriz bir teklifle karşı karşıya kaldı.

Geçtiğimiz sezon Leipzig'de beklediği süreyi alamayan Alexander Sörloth, Alman kulübünde kalmaya sıcak bakmıyor. Norveçli santrforun hem iddiası olan hem de sürekli forma şansı bulabileceği bir kulüpte oynamak istediği biliniyor.

SÖRLOTH İÇİN 2 SEÇENEK!

Takvim'in haberine göre; Kadrosuna Andre Silva'yı katan Alman kulübü, Alexander Sörloth'u satış listesine koyarken, Fenerbahçe'ye de 2 seçenek sundu.

LEIPZIG FENER'İN KAPISINI ÇALDI!

Leipzig kulübü ilk olarak Fenerbahçe'ye "Alexander Sörloth'u 17 milyon Euro'ya satın alın teklifini sundu. Ancak FFP nedeniyle kiralama tercihine yönelen Fenerbahçe'ye son olarak "2.5 milyon Euro'ya 1 yıl kiralayın. Ancak önümüzdeki sezon zorunlu satın alma seçeneği devreye girsin" teklifini yaptı.

FENERBAHÇE DE TEKLİFİNİ İLETTİ

Fenerbahçeli kurmaylar önlerine konulan bu iki seçeneğe başka bir teklifle karşılık verdi. Yıllık 2.5 milyon Euro karşılığında kiralama teklifine onay veren Fener yönetimi, "Zorunlu satın alma opsiyonu 8 milyon Euro olsun. Bunun yanında bir sonraki satıştan da Leipzig'e yüzde 30 pay verelim" önerisinde bulundu.

FENERBAHÇE'YE GELMEYİ KABUL ETTİ

Sörloth'u isteyen başka kulüplerin de olduğu ancak Fenerbahçe'nin ilgisinin son derece net olduğu ifade edilirken iki kulüp arasındaki görüşmelerin ve opsiyonun ne şekilde olacağının pazarlıklar devam ediyor. Sörloth ise Fenerbahçe'ye gelmeyi kabul etmiş durumda.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2021, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.