Yöneylem Araştırma nisan ayı seçim anketi sonuçları ortaya çıktı. Türkiye Siyaset Paneli araştırmasında son anket sonuçlarında AK Parti'nin kötü gidişatının devam ettiği ortaya çıktı.

Araştırma şirketlerinden son anket sonuçları gelmeye başladı. Nisan ayına ilişkin ilk seçim anketi sonuçları Yöneylem Araştırma tarafından paylaşıldı. Son anket 1-3 Nisan tarihleri arasında yapıldı. Son anket sonuçları AK Parti'deki çöküşün devam ettiğini ittifak ortağı MHP'nin de yeni seçim kanunu ile kabul edilen yüzde 7'lik seçim barajın altında kaldığını ortaya koydu. 

SON ANKET SONUÇLARI: AK Parti'DE BÜYÜK ÇÖKÜŞ
Bu pazar milletvekili seçimi olsa son anket sonucu geldi. Türkiye Siyaset Paneli araştırmasında seçmenlere, “Bu pazar milletvekili seçimi olsa” sorusu yöneltildi. Son anketi sonuçları tablosuna göre, kararsızlar ve oy kullanmayacaklar dağıtılmadan AK Parti’nin oyu %25,4 çıkarken CHP’nin oyu %23 oldu. İYİ Parti %11,1 HDP %8,2, MHP %5,7 çıktı. Kararsız seçmen ise %11,1. Oy kullanmam diyenler %9 oldu.

Son seçim anketi sonuçlarına göre, AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı 31,1 olurken CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın oyu %34,1 çıktı.

BU PAZAR SEÇİM OLSA SON SEÇİM ANKETİ SONUÇLARI
Bu pazar seçim olsa, anket sonucuna göre, AK Parti ve MHP’nin hazırladığı seçim kanununda yüzde 7 olan seçim barajını MHP %5,7 ile geçemiyor.

Elleriniz kırılsın elleriniz! Köpeğe iğrenç işkence Elleriniz kırılsın elleriniz! Köpeğe iğrenç işkence

Seçim anketi sonuçları birde kararsızlar ve oy kullanmayacaklar yakın hissettikleri partiye göre dağıtıldığında şöyle çıkıyor: 

AK Parti %31,2, MHP %7,8, CHP %28,6, İYİ Parti %14,5, HDP %10
Son anket sonuçları verisine göre, kararsız seçmenin yakın olduğu partiler ve oy oranları şöyle:

  • AK Parti %10,7 
  • CHP %12,8
  • MHP %8,7
  • İYİ Parti %12,3
  • HDP %2,7