Prof. Dr. Sefer Aycan: Başbuğumuz sadece siyaset adamı değildir!

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Sefer Aycan, MHP'nin merhum lideri Alparslan Türkeş'in ölümünün 18. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Prof. Dr. Sefer Aycan: Başbuğumuz sadece siyaset adamı değildir!

 

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Sefer Aycan, merhum Başbuğ Alparslan Türkeş'in Necip Türk Milleti'nin yetiştirdiği kutlu evlatlardan biri olduğunu söyledi.

 

 

Prof. Aycan, MHP'nin merhum lideri Alparslan Türkeş'in ölümünün 18. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı. "Necip Türk milletinin yetiştirdiği kutlu evlatlarından biri olan bütün Türklerin son Başbuğ'u cennet mekan Başbuğ Alpaslan Türkeş'in ebedi âleme göçmesinin üzerinden tam 18 yıl geçti. Türk Milleti hala onu arıyor" diyen MHP Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Sefer Aycan, şunları söyledi:

 

"Merhum Başbuğumuz, sadece bir siyaset adamı olmadığını, gelecek seçimleri değil gelecek nesilleri düşündüğü için üç-beş kelâmla elbette anlatılamaz. O diğer siyasetçiler gibi gözünü iktidar bürümüş, koltuk sevdalısı biri değildi. O gerçek bir vatan sevdalısı ve çok sevdiği milletini ileri nasıl götürebilir düşünceleriyle geceli gündüzlü durmadan çalışan Türk milletinin yetiştirdiği büyük evlatlarından birisiydi.

 

Başbuğ Alparslan Türkeş’in ebedi âleme intikalinin 18. yıl dönümünde O’nun fikirlerinin ne kadar değerli olduğunu bugünlerde çok daha iyi anlıyoruz. Öngörü ve uzak görüşlülüğünü geniş vizyonuyla birleştiren Başbuğ Alparslan Türkeş’in devlet ve siyaset hayatında benimsediği ideal, ülkü ve erdem gibi üstün değerleriyle her zaman millete mal olmuş tarihi bir şahsiyettir. Merhum Türkeş, hayatı boyunca verdiği mesajlarla Türk siyasetine yön vermiş, Türk Milleti’ne ve Türk Dünyası’na hizmet etmiş; Devletin selameti, milletin bekası, Cumhuriyetin ilelebet yaşayabilmesi için her türlü fedakârlığa göğüs germiş bir Devlet adamıdır. O sadece bir siyaset adamı değil, gerçek bir Vatan sevdalısı, Türk Milleti ve Türk Devleti’ne olan bağlılığı ile Türk siyasetinde yeri zor doldurulacak büyük bir devlet adamıdır.

 

Başbuğ Alparslan Türkeş Türk siyasetinin daima aranan, fikirlerine başvurulan Bilge bir insan olarak şartlar ne olursa olsun önce “Ülkem, Devletim, Milletim” diyen bir anlayışa sahipti. O’nun bu köklü devlet, millet aşkı ile ileri görüşlülüğü, birleştirici, uzlaşmacı, barışçı, yapıcı, rejimin korunması ve güçlendirilmesi yolundaki siyaseti sayesinde birçok kriz ortamından çıkılmış, huzura kavuşulmuştur. Geniş ufku, Milletine karşı olan derin sevgisi ve muhabbeti O’nu bütün Türk Dünyasının bilge lideri, Başbuğ’u haline getirmiştir. En büyük ideallerinden birisi olan, Türk Devlet ve Topluluklarının kardeşlik, dostluk, birlik, dirlik, işbirliği ortamında birleşmeleri için iddialarını, özlemlerini Türk Dünyasına ulaştıran kişiliktir.

 

Başbuğ Alparslan Türkeş, geleceğimizin teminatı ve sahibi olan Türk Gençliğine daima özel bir önem vermiş; Gençliğimizin, Türk töresinin ve İslam ahlakının güzelliklerini tanıması ve benimsemesi doğrultusunda, gelecek nesiller için geceli gündüzlü durmadan çalışan, Türk Milletinin yetiştirdiği en büyük Devlet Adamlarından biri olmuştur. Toplumu saran manevi boşluğun tehlikelerini, toplumsal huzurun ahlaklı ve dürüst insanlarla temellenebileceğini her fırsatta dile getirmiştir. "Ezan dinmez, Bayrak inmez, Vatan bölünmez" diyerek tek devlet, dek dil, tek bayrak ülküsünü savunan; Verdiği demokrasi mücadelesi her geçen gün daha iyi anlaşılan Başbuğ Alparslan Türkeş’i ebediyete intikalinin 18. yıldönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

 

O milyonlarca vatan sevdalısı, imanlı genç yetiştirdi ki bu herhalde son zamanlarda hiçbir insana nasip olmayan bir meziyettir. Ruhun şad olsun Başbuğ'um. Bize öğrettiğin kutlu hedef doğrultusunda emin adımlarla yürümeye çalışacağımıza sana söz veriyoruz."

 

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2015, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.