İrfan Karatutlu, AK PARTİden başvuru yaptı

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. İrfan Karatutlu 25. Dönem milletvekili aday adaylığı için AK Parti’ye resmi başvurusunu yaptı.

İrfan Karatutlu, AK PARTİden başvuru yaptı

 

Kahramanmaraş Özel Vatan Hastanesi doktorlarından Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. İrfan Karatutlu 25. Dönem milletvekili aday adaylığı için AK Parti’ye resmi başvurusunu yaptı.

 

 

Şu anda Büyükşehir Belediye Başkanı olan Fatih Mehmet Erkoç’un İl Başkanlığı döneminde İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapan ve Siyaset Akademisi’nde Türkiye birinciliği derecesi de bulunan İrfan Karatutlu, aday adaylığı başvurusu için belirlenen son günde müracaatını yaptı. AK Parti’nin Şekerdere Bulvarı üzerindeki il binasına gelen Dr. Karatutlu evraklarını İl Başkan Yardımcısı Av. Fırat Görgel’e teslim etti. Kendisine destek verenlerin hazır bulunduğu salonda bir konuşma yapan Dr. Karatutlu şunları ifade etti:

 

 

‘’Kapı Açılır Sen Yeter ki Vurmayı Bil! Ne Zaman? Bilmem.  Yeter ki O Kapıda Durmayı Bil! Sevgili mahallelim, çocukluk, okul ve siyaset arkadaşlarım,hısım akrabam,eşim dostum, hanımefendiler beyefendiler...

 

Allah razı olsun işinizi bıraktınız, aşınızı bıraktınız, evinizi, çoluğunuzu çocuğunuzu bıraktınız bize vakit ayırdınız en önemlisi de gönlünüzden bir yer ayırdınız burdasınız, sağolun varolun... Çocukluk arkadaşlarım 40 yıl önce birlikte oyun oynadığımız dükkanönünden kale dibinden, batıparktan. hoşgeldiniz... Okul arkadaşlarım Maraş imam lisesini birlikte okuduk, 35-40 senedir beraberiz. Çarşıbaşından,Sakaryadan,Acemliden, Akdereden, Mağralıdan, Serintepeden Deveciliden. hoşgeldiniz.. Hısım akrabalarım kardeşlerim, emmioğlu,halamın kızı, teyzeoğlu, enişteler.Yörükselimden,Kuyucaktan, Divanlıdan, Kümbetten, Tekkeden. Hoşgeldiniz..

 

Siyaset arkadaşlarım Göksundan, Afşin'den, Elbistan'dan Çağlayancerit'ten, Pazarcık'tan, Andırın'dan, Türkoğlu'ndan, Ekinözün'den, Nurhak'tan,  Bertiz'den, Hartlap'tan, Zeytin'den,Tekir'den, Kavlaklı'dan, Kürtül'den, Dereboğazından, hepiniz hoşgeldiniz.

 

BİZ BU ŞEHRİN İNSANIYIZ…

 

Burada doğduk, büyüdük… Yıllardır her sabah bu şehrin tertemiz havasıyla uyanıyoruz. İşimiz gücümüz bu şehirde bizim. Bu şehrin yollarında, caddelerinde sokaklarında, çarşısında ,pazarında geziyoruz. Her köşesini bucağını biliyoruz. Kendi işimizi kendimiz yapıyoruz. İşçimiz, aşçımız yok bizim. Ekmeğimizi bu şehirde kazanıp, burada harcıyoruz. Nasip olursa bu sehirde öleceğiz...  Maraş bir tarihtir, Maraş bir kültürdür, Maraş bir medeniyyettir,  Bu şehirde yaşayan Türk'üyle, Kürd'üyle, Alevisi Sünnisiyle, Çerkes, Çeçen Lazgisiyle, Muhaciriyle.

 

 

Bitlis, Diyarbakır, Bingöl, Muş'lusuyla..Bugünde yeni misafirlerimiz suriyeli kardeşlerimizle Maraş Türkiyedir. Maraş bir dünyadır, dünya  bir Maraştır... Allah bu şehirde mutlu, mesut, müreffeh ve kardeşce yaşamayı nasıp etsin. Biz bir aileyiz.amacımız memleketimiz için daha iyii daha güzel işler nasıl yapılabilir onun peşindeyiz.

 

Hiçbirimizin aklında hesap kitap yok.Siyaseti şu olursa bu olur, bu olursa şu olur hesaplarıyla yapmadık. Hiç ikbal ve makam peşinde olmadık.Aç kalırız kaygısı taşımadık. Bugün eğer Allah nasip eder de sizin vekaletinizi alabilirsek yine diklenmeden dik duracağız.

 

MAKAM, MEVKİ, RANT,  PEŞİNDE KOŞTU DEDİRTMEYECEĞİZ.

 

Sizinle birlikte oturup sizinle birlikte kalkacağız. Soframızı çevremizi birlikte olduklarımızı değiştirmeyeceğiz. Vekil oldu diye etrafımızı kuşatacak çıkar maksatlı insanlara müsaade etmeyeceğiz. Sizinle tokalaşırken yüzünüze bakacağız. Size söz veriyoruz güçlünün, kuvvetlinin yanında olmayacağız. Ülkemiz için son 12 yılda çok yollar aşıldı.

 

NİYE SEVDİK BU İKTİDARI?

 

1) Halka dayandığı için.

2) Yeni bir gelecek, yeni bir umut vaat ettiği için.

3) Orta sınıfın yaşam kalitesini ikiye katladığı, ekonomik kalkınma ve büyüme atılımlarını başarıyla gerçekleştirdiği için.

4) Askeri vesayeti geriletip bürokraside yuvalanmış oligarşik yapıyı değiştirdiği için.

5)Etnik kimlikleri ifade etmeleri yolundaki engelleri kaldırdığı için

6) Her işin başı demokrasi anlaşıyışıyla yola çıktığı ve demokrasi dışı çabaların karşısında dik durduğu için.

 7) Türkiye'yi uluslararası toplum nezdinde itibarlı bir konuma getirdiği için 8) Milli ve Manevi değerlerle uyumlu bir modernlik anlayışına imkan verdiği için

 

 

Yeter mi? Hayır. Şanslıyız, bizlere her alanda öncülük eden, aksiyon adamı bir liderimiz var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan... Beraberinde hayatını Türkiye ve Dünya meselelerinin çözümüne adamış bir ilim ve irfan adamı Başbakanımız Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu. Bu gemide tayfaya ihtiyaç varsa bizde burdayız... Bugün her an tetikte olmamız gereken bir süreci yaşıyoruz.

 

BİRBİRİMİZİ AYIRMAK İSTEYEN KIRINTILAR MEVCUT

 

Hala bizleri birbirimizden ayırmak isteyen,ötekileştirmeye çalışan anlayışın kırıntıları mevcut. Bunlar kendi ikballeri için grup, cemaat, topluluk adı altında gerek yasal gerekse yasadışı örgütlenerek, sadece bizim dediklerimiz ve isteklerimiz olsun gayretindeler. Sadece bizim grubumuzdan insanların bir yerlere gelsin çabası içinde ki, ehliyet ve liyakate önem vermeyen tüm anlayışları kabul etmiyoruz.

 

Etrafımız kan gölü. Müslümanlık adına taşeron örgütlerin yaşattığı vahşet artarak devam ediyor. İslam ülkeleri sahipsiz. Suriye'de gördük bunu. Mısır'da gördük. Ukrayna'nın bir kısmında kargaşa çıkaran Rusya'ya karşı ekonomik ve siyasi baskılarla Batı uygarlığının temsilcilerinin nasıl bir araya gelerek çözüm peşinde koştukların yakinen şahitiz. Suriye'de, Mısır'da, Libya'da yüzbinleri bulan ölümler karşısında Batı suskun. Yeni bir anayasa, yeni bir Türkiye, yeni bir medeniyyet anlayışına ihtiyacımız var.Taklitçiliği red eden, özgüveni sağlam, insanı önceleyen kadrolar tarafından inşa edilmeye çalışılan, ikram sahibi yeni Türkiyenin oluşturacağı medeniyyet. Birliğimizin devamı çok önemli. Bu dönemde bize ihtiyaç var, size ihtiyaç var, hepimize ihtiyaç var. Şairin dediği gibi; ''Ben yanmasam, sen yanmasan, biz yanmasak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa.. Hepinize saygılar sunarım. Allaha emanet olun.’’

 

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2015, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.