Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'İran ile ambargoyu ABD deldi'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran’a uygulanan ambargoyu delmediklerini belirterek ABD’nin uçak firması Boeing ile İran arasındaki uçak satış anlaşmalarıyla ambargoyu asıl ABD'nin deldiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'İran ile ambargoyu ABD deldi'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran’a uygulanan ambargoyu delmediklerinin altını ısrarla çizerek, ambargoyu asıl ABD’nin deldiğini, ABD’li uçak firması Boeing ile İran arasında uçak satış anlaşmalarını örnek göstererek anlattı.

Milliyet gazetesinden Kıvanç El'in haberine göre Erdoğan, önceki gün bir araya geldiği milletvekilleri ile toplantıda ABD’de devam eden Sarraf davasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Ambargoyu delmediklerini, her işlemin yasal olduğunu ABD’ye de ambargo ile ilgili taahhüt vermediklerini söyleyen Erdoğan, ABD’li uçak firması Boeing ile İran arasında uçak satış anlaşmalarını örnek göstererek, “ABD, İran’a kendi uçaklarını sattı. Fransa ve Almanya’nın da ticari ilişkileri üst düzeyde” dedi. Erdoğan, ambargoyu bizzat ABD’nin deldiğini kaydederek, “Bu konuda yaşayacağımız hiçbir sıkıntı yok” değerlendirmesini yaptı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER