Rizeli genç kız 5 yıl önce dil geliştirmek için sosyal medyada tanışıp, arkadaşlık kurduğu Güney Koreli Koo Dongwan ile evliliğe ilk adımı attı.

Rize'nin Ardeşen ilçesinde yaşayan bedensel engelli Semanur Kutanis, İngilizce öğrenmek için 5 yıl önce internet üzerinden tanıştığı, Güney Koreli Koo Dongwan ile konuşarak arkadaş oldu. Uzun süre internet üzerinden görüşen gençler evlenmeye karar verdiler.

kore2

Ardeşen ilçesine 7 bin 238 kilometre uzaklıktan gelen Dongwan, kelime-i şehadet getirip önce müslüman oldu ve Muhammet Ali adını aldı. Rizeli Semanur ve Güney Koreli Muhammed Ali, törenle nişanlanıp, evliliğe ilk adımı attı.

kore3

Eşiyle nasıl tanıştıklarını anlatan Semanur Kutanis, babasının ilk başta istemediğini daha sonrasında kabullendiğini ifade ederek "6 yıl önce ben İngilizce öğrenirken ablasıyla tanıştım. Farklı ülkelerden arkadaşlarım vardı.

Daha sonra kendisiyle tanışınca ilişkimiz başladı. Ailesi ilişkimize karşı çıkmadı çünkü onlarda 18 yaşından sonra çocuklar biraz daha özgür. Benim ailemde biraz babam karşı çıktı. Ben biraz zor büyüdüğüm için hemen vermek istemedi. Sonrasında oda kabullendi. Diğer aile üyelerim zaten kabullenmişti.

kore5

Onun ailesinden kimse gelemedi malesef çünkü orada kışın daha çok işte oluyorlar. İzinlerini sadece yazın kullanabildikleri için gelemediler. Bir tek arkadaşı gelebildi. Evlendiğimizde Rize'de yaşayacağız. Şuanda para biriktiriyor. Mesleği üzerinden bir iş kurmayı planlıyor" şeklinde konuştu.

Eşinin ailesinin de Kore'de bir düğün yapmak istediklerini söyleyen Kutanis, "Düğünü 2024 yılında düşünüyoruz çünkü tekrardan Kore'ye dönecek ve orada para biriktirecek. Ondan sonrada buraya yerleşmeyi planlıyor.

Düğüne ailesi büyük ihitimalle gelecek. Gelemezseler bile ailesi 'Kore'de de bir düğün yapacağız kesin' dedi. Onlar orada da düğün yapmak istiyor. Ona benimle evlenecekleri için sıkıntı çıkartmadılar. Senin karar dediler" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin güzel bir ülke olduğunu söyleyen Güney Koreli Muhammed Ali "Türkiye çok güzel bir yer. Türkiye'nin yemekleri, insanları ve şehir olarak çok güzel bir yer" dedi.

‘EYT’ pazartesi Meclis’e geliyor! 5 maddeden oluşan teklif ‘EYT’ pazartesi Meclis’e geliyor! 5 maddeden oluşan teklif

kore6

Kaynak:iHA