Stresten kurtulmak için gereken besinler

Oruçluyken stresli ve gergin olanlar'ın tüketmesi gereken besinler kuru yemiş, Baklagil, Bitter çikilota ve maden suyu v.b.

Stresten kurtulmak için gereken besinler
banner150

Onbir ayın sultanı Ramazan'da, uzun ve sıcak günlerde aç ve susuz kalınmasından dolayı gergin ve stresli olanlara, uzmanlar kuru baklagiller, kuru yemiş, bitter çikolata ve kivi öneriyor.

Uzmanlar, Ramazan ayında yaşanan stres ile mücadele edebilmek için vücut direncini koruyacak yiyeceklerin tüketilmesi ve vücudumuzu açlığa değil yaşanılan huzura odaklamamız gerektiğinin altını çiziyor.

YETERLİ VE DENGELİ BESLENME ÖNEMLİ

Açlık ve susuzlukla ortaya çıkan stresi azaltmak için, Ramazan ayında düzenli beslenmeye dikkat edilmesi gerekiyor. Vücut direncinin düşmemesi için Ramazan ayında da bütün besin gruplarından yeterli ve dengeli bir şekilde tüketmeliyiz.

Bu şekilde bedenimizi, normal bir süreç içerisinde olduğuna inandırırız.

STRESTEN KORUYAN YİYECEKLER

Bunun dışında kan şekerimizi dengede tutmamız da stresi kontrol altına almaya yardımcı oluyor, bu yüzden kuru baklagiller, kuru yemiş, bitter çikolata ve kivi gibi besinleri tüketmemiz ayrıca bir öneme sahip.

Vücut düzenimizi koruyan bu besinler bizi dengede tutarak stres yaşamamıza engel oluyor.

MADEN SUYU DA ETKİLİ

Ayrıca magnezyum içeriği zengin maden sularını tüketerek de beyinin enerji düzeyini arttırıp stresi en alt düzeye çekebiliriz.  (Haber on)
 

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.