banner232

Oğuzhan Asiltürk'ün sağlık durumu nasıl, koronavirüsü yendi mi?

Oğuzhan Asiltürk'ün sağlık durumu son gelişmeler ile gündeme geliyor. Saadet Partisi YİK ve Millî Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Korona virüsü sonrası gelişen zatürreye bağlı nefes darlığı şikâyetiyle tedaviye alındı. Peki, Oğuzhan Asiltürk'ün sağlık durumu nasıl? İşte, ayrıntılar.

Oğuzhan Asiltürk'ün sağlık durumu nasıl, koronavirüsü yendi mi?

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk, korona virüs sonrası gelişen zatürreye bağlı nefes darlığı şikayetiyle Ankara Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı.

Asiltürk'ün son durumuna ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

OĞUZHAN ASILTÜRK KİMDİR?

Oğuzhan Asiltürk, 1935 yılında Malatya'nın Hekimhan ilçesinde doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nden mezun oldu. Bir süre serbest mühendis olarak çalıştı.

Daha sonra siyasete atılarak Milli Selamet Partisi'ne katıldı. 4-5. Dönem Ankara, 9-10-11. Dönem'de de Malatya milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi. Bunun yanında Sanayi-Teknoloji ve İçişleri Bakanlığı da yaptı. 12 Eylül 1980 askeri darbesinin ardından da 10 yıl siyasetten uzaklaştırıldı.

Ancak 1987'de yapılan halk oylaması sonucunda bu yasağı kaldırıldı. 1988 yılında da Refah Partisi'nin (RP) genel sekreterliğine seçildi. RP'nin Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılması üzerine de Fazilet Partisi'ne girdi. Necmettin Erbakan'ın ölümü sonrasında da Saadet Partisi'nin YİK başkanlığına getirildi. Öte yandan Asiltürk'ün "Sosyal Yapının Güçlendirilmesi" isimli bir kitabı bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2021, 22:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.