İngiltere’de bir grup genç aslında sahte olan dünyaca ünlü markaların parfümlerini satarken yakalandı. Şehir merkezindeki alışveriş merkezinin yakınlarına konumlanan gençler, satış yapmak için ısrarlı davranışlarda bulundukları için civardaki insanlar tarafından polise şikâyet edildi. Polis merkezi daha sonra olayla ilgili sosyal medyada paylaşım yaparak bilgilendirme yaptı. Sahte parfümlerin içeriğinde idrar olduğunu açıkladı.

Yaşları çok genç olan bir grup, idrar içeren sahte parfümleri satmaya çalışırken yakalandı. Dünyaca ünlü markaların parfümlerinin orijinal oldukları iddiasıyla insanlara satmaya çalışan gençler, ısrarcı davranışları yüzünden civardakiler tarafından polise şikâyet edildi.

POLİSTEN KAÇMAYA ÇALIŞTILAR

14, 15 ve 17 yaşlarında üç genç, polisi görünce ellerindeki çantayı fırlatıp kaçmaya çalıştı. Polis gençlerin fırlattığı çantanın içinde dünyaca ünlü markaların parfümlerinin sahtelerini ele geçirdi.

Devlet Malzeme Ofisi, 4 yılda 1 miyar 454 milyon TL'lik araç almış! Devlet Malzeme Ofisi, 4 yılda 1 miyar 454 milyon TL'lik araç almış!

1-220

Polis merkezi Facebook’ta yayınladıkları fotoğrafta çantayı ve çantanın içindeki parfümleri paylaştı. Test edildiğinde, parfümlerin sahte olduğu doğrulandı.

Parfümlerden alınan testlerde içeriğinde idrarın olduğu belirtildi. Üç genç, soruşturma kapsamında serbest bırakıldı.