Ünal: Kahramanmaraş'ımızı 86 ayrı ülkede tanınan bir şehir haline getirmek istiyoruz

Bir dizi ziyaret için Kahramanmaraş'a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Kahramanmaraş Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek'i ziyaret etti. Burada Mahçiçek'ten övgü dolu sözlerle bahseden Ünal, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ünal, ''EXPO 2023'e sahip çıkıp inşallah 2023 yılında Kahramanmaraş'ımızı 86 ayrı ülkede tanınan bir şehir haline getirmek istiyoruz'' dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek'i belediye binasında ziyaret etti. 

Ünal burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada; "Bugün Büyükşehir Belediye Başkanımızı ziyaret ettik, tebrik ettik. Onikişubat Belediye Başkanımızı, Dulkadiroğlu Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. İnşallah önümüzdeki haftada da diğer ilçelerimizi ziyaret edip hayırlı olsun ziyaretlerinde bulunucağız. Tabi EXPO 2023 Kahramanmaraş için çok önemli, çok kıymetli. Bildiğiniz gibi 19 Nisan'dan itibaren havaalanımız artık gümrük işlemlerine başlıyor. Uzunca bir süreden beri havaalanımızın gümrüklü işlemlere, yani uluslararası bir havaalanı olması için bir çalışma yürütüyorduk. Çünkü bütün bunların EXPO'yla ilgisi var. Çünkü 2023 yılında biz inşallah Kahramanmaraş'a 2 milyon turist bekliyoruz, 86 ayrı ülkeden. Şu anda EXPO'yla ilgili çalışmalar gayet güzel devam ediyor. Büyük oranda alt yapısı tamamlanmış durumda. EXPO binaları, EXPO kulesi, çevre, bahçeler bunlarla ilgili çalışmalar devam ediyor. Sadece bahçelerin hazırlanması, fuaye alanlarının ülke bahçelerinin hazırlanması değil aynı zamanda bir de bu işin tanıtımı var. Bu konuda Büyükşehir Başkanımız Hayrettin Güngör beyde aynı zaman da EXPO'nun sahiplerinden bir tanesi çünkü EXPO Kahramanmaraş'ımıza ait. Her ne kadar sağolsun Hanefi bey gitti, çalıştı, italya'dan aldı geldi ama biz milletvek,lleri olarak aynı şekilde ilçe belediye başkanlarımız, büyükşehir belediye başkanımız hep beraber EXPO 2023'e sahip çıkıp inşallah 2023 yılında Kahramanmaraş'ımızı 86 ayrı ülkede tanınan bir şehir haline getirmek istiyoruz" diye konuştu.

Ünal, "Cumhurbaşkanı'mız da mitingde söyledi; İngiltere'de 30 bin Kahramanmaraşlı var. Yine Fransa'da 100 bine yakın Kahramanmaraşlı var. Belçika'da, Hollanda'da Kahramanmaraşlı hemşehrilerimiz var. Yine aynı şekilde burda Cidde'ye umre ve HAC ziyaretleri için uçuşlar var. Bütün bunlar zaten 1milyon 150 bin nüfusu olan Kahramanmaraş'ımıza bir uluslararası havaalanını zorunlu kılıyordu. Bu sözü vermiştik. hamd olsun sözü yerine getirmiş olmanın milletvekillerimiz ve başkanlarımız olarak mutluluğunu yaşıyoruz" dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Havaalanı
Havaalanı - 10 ay Önce

Sayın Bakana ya yanlış bilgi veriyorlar yada bilmediğimiz şeyler var. Şöyleki Kahramanmaraş Havaalanı uzun zamandır geçici hudut kapısı olarak hizmet veriyor ve uzunca zamandır hac ve umre uçakları buradan kalkıyor. Şimdi bunu yeni bir şeymiş gibi Bakana söyletmenin maksadı ne? Ayrıca kağıt üstünde Uluslararası olmak yeterse evet doğrudur. İşin bir başka boyutu doğru düzgün içhat seferi olmayan, olan seferlerde de uçakların inemediği bir yerin uluslararası olması neye yarar. ILS kurulmadıktan sonra Antep'ten uçmaya devam.
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mahir Ünal'a havaalanı ile ilgili yapılması gerekenleri konusundaki çağrımızı buradan yenileyelim:
1) Havaalanındaki mevcut İdarecilerin yerine işi bilen, işin ehli idareciler atanması,
2) Havaalanına aletli iniş sistemi, ILS kurulması
3) Havaalanına en az bir tane körük sistemi yapılması
4) Petrol kalktığı halde pist niye uzatılmıyor? Pistin uzatılması,
5) Tarifeli seferlerin artırılması (İzmir, Trabzon, Antalya, Van vb.)

Ahmet
Ahmet - 10 ay Önce

Uluslararası havaalanı duyda inanma daha İstanbul Ankara haricinde içhat seferi yokken Hollanda, İngiltere diyoruz....

HAJELHMEHMET
HAJELHMEHMET - 10 ay Önce

MOZİKLER NERDE

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.