Onikişubat Belediyesi yeni hizmet binasında ilk meclis toplantısı gerçekleşti

Onikişubat Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısını, Yeni Hizmet Binasında, Hanefi Mahçiçek Başkanlığı’nda yoğun bir gündemle gerçekleştirdi.

Onikişubat Belediyesi yeni hizmet binasında ilk meclis toplantısı gerçekleşti
banner150

Onikişubat Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısını, Yeni Hizmet Binasında, Hanefi Mahçiçek Başkanlığı’nda yoğun bir gündemle gerçekleştirdi.

Meclis üyelerinin tam kadro katıldığı toplantıda İstiklal Marşı’nın okunmasıyla şu gündem maddeleri görüşüldü ve karara bağlandı:

1. Açılış, yoklama ve eski tutanak özetinin görüşülmesi.

2. İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 2020 Gelir Tarifesinde düzenlenme yapılması teklifi.

3. Yamaçtepe Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Bilgi ve Kültür evine, Nuri Pakdil isminin verilmesi hakkında hazırlanan Kültür Sanat ve Aile Komisyon Raporunun görüşülmesi teklifi.

4. Belediyemize ait hisseli ve tam parsellerin satışlarının yapılabilmesi için encümene yetki verilmesi teklifi.

5. Fatmalı ve Yeniyapan Mahallelerinde yapılan kadastro çalışmalarında görev almak üzere, bilirkişi belirlenmesi teklifi.

6. Mülkiyeti Belediyemize ait Pınarbaşı 7887 ada 3 parselde kayıtlı 2.219,18 m²‘de tapu işlemi yapılması konusunun görüşülmesi teklifi.

7. İmar Plan Tadilatlarının görüşülmesi teklifi.

8. Dilek ve temenniler.

9. Kapanış.

Toplantı öncesinde Başkan Mahçiçek, “Kahramanmaraş için bir deprem gerçeği var ve bu konuda KSÜ Jeoloji Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanı Öğretim Üyesi Dr. Alican KOP hocamız ile irtibat kurduk. En kısa zamanda fay hattı üzerindeki binaları belirleyip, neler yapabileceğimiz konusunda çalışmalar yapacağız.

Ayrıca Hasancıklı ve Önsen Mahallelerimizdeki imarlaşma çalışmalarını en kısa zamanda düzenleyeceğiz. Gecekondu yapıldıktan sonra kentsel dönüşüme gitmek doğru bir adım değil. Mevcutları düzeltip yenilerini de en iyi şekilde imar edeceğiz. Baştan doğru yapılanma ülkemize yapılabilecek en güzel hizmettir.

Belediye olarak Ocak ayında söz verdiğimiz gibi, Şubat ayı meclis toplantımızı yeni binamızda yapıyoruz. Geçen hafta sonu taşındığımız yeni binamızda hafta başından itibaren hizmet vermeye başladık. Eksiklerimizi de ivedilikle tamamlıyoruz. Birkaç ay içerisinde dış merdivenlerimize asansör yaptıracağız ve vatandaşımızın yorulmadan gelmesini sağlayacağız. Ekibime özverili çalışmalarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Vatandaşımızı mağdur etmemek için eski binamıza 2 nöbetçi araç bıraktık. İşlerinin aksamaması için eski binamıza gelenleri buraya taşıyoruz. Bu memlekete uzun yıllar hizmet edecek, mimarisiyle, estetiğiyle, içindeki iyi donatılmış alanlarıyla daha güzel hizmetler vereceğiz. Şehrimize ve vatandaşımıza hayırlı, uğurlu olsun” dedi. Tekliflerin görüşülerek karara bağlanmasının ardından, iyi dilek temennileriyle toplantı sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.