Okullar Onikişubat sayesinde kırtasiyesiz kalmadı

Kahramanmaraş'ta 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı dolayısıyla düzenlenen törende AKEDAŞ ilk ve ortaokulunun açılışı yapıldı. Törende Onikişubat belediyesi öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu.

Okullar Onikişubat sayesinde kırtasiyesiz kalmadı
banner150

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen törende AKEDAŞ ilk ve ortaokulunun açılışı yapıldı. Yamaçtepe Mahallesi'nde Adıyaman Kahramanmaraş Elektrik Dağıtım AŞ (AKEDAŞ) tarafından yapılan 48 derslik okulun açılışı halk oyunları gösterisiyle başladı.

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, açılışta yaptığı konuşmada, eğitimin hayatın her alanında önemli olduğunu söyledi.

Eğitimi yatırım yapan ülkelerinin her zaman ilerlediğini ifade eden Özkan, şunları kaydetti: "2017-2018 eğitim öğretim yılında öğrencilerimiz büyük bir aşk ve şevkle ile öğretmenleriyle birlikte el ele vererek en iyi şekilde eğitim almaları bizler için çok önemlidir. Kahramanmaraş ilimiz en kuvvetli yanı eğitime verdiğimiz önemdir. Şehir bazlı ve okul bazlı eğitim performansının ölçülmesi önemlidir. Sistemin performansının ölçülmesine imkan tanıyacak bir eğitim sisteminin inşası ve buna göre izlenmesinin önemli olduğunu vurgu yapmak istiyorum."

AKEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hanifi Öksüz, şunları söyledi: "Sanayici işçiyle paylaşacak, verdiği vergiyle paylaşacak. Daha sonra hayır kurumlarıyla paylaşacak. Kahramanmaraş sanayicileri olarak büyük sorumluluğumuz var. Kahramanmaraşlı sanayicilerimiz kentin eğitimine katkı sağlamak için çok okul yaptırdı. Bundan sonra da yaptırmaya devam edeceklerine inanıyorum."

Daha sonra protokol üyeleri tarafından okulun açılış kurdelesi kesildi.

Açılış törenine, İl Jandarma Komutanı Cafer Öz, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek ve diğer ilgililer katıldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2017, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.