Güngör ve Mahçiçek'ten ılıca çıkarması!

31 Mart seçimleri kapsamında Mahalle ziyaretlerine devam eden Hanefi Mahçiçek, AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör'le birlikte Ilıca mahallesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.

AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör, seçim otobüsü ile Ilıca Mahallesine geldi. Otobüsten esnafı ve çevrede bulunan vatandaşları selamlayan Güngör, yaptığı konuşmada 31 Mart seçimlerine dikkat çekerek, “31 Mart’ta bir belediye başkanlığı seçimi yapılacak. Bu seçimin hem şehrimiz hem de ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Buradaki muhtar adaylarımıza da başarılar diliyorum. Türkiye, son yıllara baktığımızda her alanda gerçekten çok önemli mesafeler kat etti. AK Parti iktidarlarıyla hamdolsun birçok hizmet aldık. Yönetim sistemimizde de bazı değişiklikler oldu. Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçti. 2014 yılında Kahramanmaraş’ın da içinde bulunduğu Büyükşehir sayımızı 16’dan 30’a çıkarttık. Daha önce bu beldelerimize, bu mahallelerimize, önemli hizmetler yapıldı. Biz hep şunu söylüyoruz, bu güne gelmemizde emeği olan tüm yerel yöneticilerimize, belediye başkanlarımıza, hükümetlerimize, merkezi idaremizin temsilcilerine özellikle teşekkür ediyorum. Çünkü onlar da kendi imkanları ölçüsünde buralara hizmetler yaptılar. Büyükşehir Belediye yönetimiyle şehrimiz, hamdolsun hem Büyükşehir tarafından hem de ilçe belediyelerimiz tarafından önemli yatırımlar aldı. Burada Büyükşehir Belediyemizin önemli yatırımları var, Onikişubat Belediyemiz de şu ana kadar buraya 9 milyon TL’ye yakın yatırım yapmış. Yeter mi yetmez. İnsanlık var olduğu müddetçe, biz yaşadığımız müddetçe ihtiyaçlarımız olacak, taleplerimiz olacak. Şehirlerimizin mevcut durumunun üstüne mutlaka bizler de ilave hizmetler yapacağız. Şehrimizle ilgili projelerimizi açıkladık. Dedik ki; bir defa bütün mahallelerimizde grup yollarından başlamak üzere yol sorunu kalmayacak, içme suyu sorunu kalmayacak, kanalizasyon sorunu kalmayacak” ifadelerini kullandı.

Onikişubat Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Onikişubat Belediye Başkan Adayı Hanefi Mahçiçek ise yapmış olduğu açıklamada, "Bu sabah çalışma programımıza Avcılardan başladık, bir kaç mahallemizi dolaştık sonra Büyükşehir Belediye Başkan adayımızla beraber Ilıcada buluştuk. Gördüğünüz gibi hemen her yerde Cumhur İttifakımıza çok güzel teveccühler var. Zaten Onikişubat Belediyesi olarak biz buralara hizmet getirmişiz. Son 4,5 senede çok ciddi yatırımlar hizmetler yaptık. Bir tane yurduyla beraber okul yaptık, toplamda da 8 trilyon 850 bin liralık yatırım yapmışız sadece ılıca mahallemize. Gerçekten bir mukayese yapacak olursak bizim 99'da Kahramanmaraş Belediyesine geldiğimizde kocaman Belediyenin bütçesi 8 trilyondu, şimdi biz 8 trilyonun üstünde bir harcamayı sadece bir mahallemize harcamışız. Ama bizim ılıca mahallemiz Kahramanmaraş'ımızın bir aynası. Hem içeriden hem dışarıdan çok sayıda insanlarımız burada gelir tatillerini yapar. Burası aynı zamanda bir sağlık turizmi alanı, dolayısıyla bu sağlık turizmi alanımızı daha güzel daha yaşanabilir bir hale getirmek için yeni dönemde de Büyükşehir Belediyemizle beraber buraları çok daha yaşanabilir bir hale getireceğiz inşallah" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.