Başkan Mahçiçek'ten 'Turgut Özal' mesajı

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 8. Cumhurbaşkanı olan Turgut Özal’ın vefatının 25. Yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Mahçiçek'ten 'Turgut Özal' mesajı

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 8. Cumhurbaşkanı olan Turgut Özal’ın vefatının 25. Yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

“8. Cumhurbaşkanımız Sayın Turgut Özal Beyefendi duruş, karakter ve ifade olarak Türkiye Cumhuriyetine örnek olabilecek bir insandı. Bugün Türkiye’nin geldiği bu noktada Özal’ın çok büyük emekleri vardır.  Merhum Cumhurbaşkanımız, dönemin şartlarında aydın ve ileri bakış açısıyla gelecek nesilleri her zaman bir adım öne taşımıştır. Çalışma azmi ve zekâsı her zaman takdir edilecek nitelikte olan Özal, ülke menfaatine birçok başarıya imza atmıştır. Yetişen her bireyin topluma ve ülkeye faydalı olmasını isteyen Özal bu yönde ciddi çalışmalar yapmış ve ülkeye katkı sağlamıştır.

Ve bugün Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin liderliğinde Merhum Özal’ın istediği Türkiye’yi ilmek ilmek örüyoruz. Üreten, demokratik, adaletli bir Türkiye yolunda birlik ve beraberlik içinde adım adım ilerliyoruz. 8. Cumhurbaşkanımız Sayın Turgut Özal Beyefendiyi ölüm yıldönümünde rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz. Ruhu şad olsun.”

Ayrıca Kariyer Günleri kapsamında Final Temel Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelen Mahçiçek, Turgut Özal’la çalıştığı dönemde yaşadığı bir anıyı öğrencilerle paylaşarak, şu sözlere yer verdi.

“Devlet Planlamanın imtihanı kazandığım dönemde Ankara’da rahmetli Özal’la çalıştık. Özal dahi ve büyük bir insandı. İmtihanı kazandık bir hafta on gün sürmeden rahmetli Özal müsteşarımız talimat vererek bizleri dil okuluna gönderdi. 9 ay işe gitmeden dil okuluna gittik. O zamanlar devletin böyle dil okulları vardı. Dil okulu bitti tekrar Ankara’ya geldik ve bizi yurt dışına gönderdiler. Daha hiç çalışma hayatını görmedik. Bana Kalkınma Ekonomisi ve Bölgesel Gelişme Ekonomisi alanında yüksek lisans yapacaksın dediler. İngiltere ya da Amerika’yı seçmemi istediler. Amerika’yı seçmemin ardından Yüksek Lisansımı orada tamamladım. Turgut Özal kendimizi geliştirme hususunda da bizlere büyük fayda sağlamıştır.”

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER