Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada kritik bir uyarı yapıldı. Bazı bölgelerde sıcaklıklarda ani bir düşüş yaşanacağı ve kar yağışı başlayacağı belirtildi.

Ekim ayının son günlerinde kış yavaş yavaş etkisini göstermeye başlıyor.

Meteoroloji tarafından yapılan uyarıda hava sıcaklıklarının bazı şehirlerde 11 dereceyi göreceği, özellikle Muş, Van, Bitlis ve Hakkari gibi illerde kar yağışının etkili olacağı belirtildi.

KAR YAĞIŞI GELİYOR!

Meteoroloji'nin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sabah saatleri itibari ile Muş, Bitlis ve Van'ın güney ve kuzey ilçelerinde, akşam saatinden geceye kadar da Hakkari'de aralıklar ile kuvvetli olacak şekilde sağanak yağış bekleniyor. Yağışlar, yüksek bölgelerde kar ile karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde etkisini gösterecek. Hava sıcaklığının mevsim normalinin altında olması bekleniyor. 

Müge Anlı üfürükçünün muskasını açtı, içinden çıkanlar şoke etti Müge Anlı üfürükçünün muskasını açtı, içinden çıkanlar şoke etti

Rüzgar güney ve batı yönlerinden orta kuvvet ile, zaman zaman kuvvetli, yüksek kesimlerde de kısa süreli fırtınamsı rüzgar şeklinde esecek. İl merkezlerinde günün beklenen en yüksek sıcaklığı Van için 12, Bitlis için 11, Hakkari için 15 ve Muş için de 16 derece olacak."