Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü tarafından yayımlanan hava durumu raporuna göre sağanak yağmur geri geliyor. 8 Nisan Cuma günü yağmurlu hava Kahramanmaraş'ta yeniden etkili olacak.

Kahramanmaraş'ta haftanın ilk gününde sıcak ve hafif rüzgarlı bir hava oluşurken meteoroloji'den uyarı geldi.

Yeni haftaya sıcak havayla başlayan Kahramanmaraş genelinde sabah saatlerinde hava sıcaklığı en düşük 10 derece olarak ölçülürken, şehre çok bulutlu bir gökyüzü hakim.

Gün içerisinde yükselişini sürdüren hava sıcaklığı öğle saatlerinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte 24 derecelere kadar tırmanırken şehir genelinde güneş etkili oluyor.

Akşam saatlerinden itibaren ise 11-12 derecelere kadar gerileyen termometrelerle birlikte soğuk etkili oluyor.

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü'nün 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Kahramanmaraş genelinde hafta boyu termometreler 20 derecenin üzerinde seyrederken gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Yarın için (SALI) yapılan tahminlere göre, hava sıcaklığı sabah 45 dereceye kadar gerilerken gün içerisinde yer yer bazı bölgelerde sağanak yağış geçişlerine rağmen 25 dereceye kadar tırmanıyor.

Kahramanmaraş'ta 10 yaşındaki kayıp çocuğun bulunduğu yer şoke etti! Kahramanmaraş'ta 10 yaşındaki kayıp çocuğun bulunduğu yer şoke etti!

ÇARŞAMBA günü yağışın şehri terk etmesini ardından çok bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler sabah en düşük 14, gün içerisinde ise en yüksek 27 derece olarak ölçülecek.

PERŞEMBE günü parçalı bulutlu bir gün Kahramanmaraşlıları beklerken, termometreler sabah saatlerinde en düşük 11, gün içerisinde en yüksek ise 23 dereceyi gösteriyor olacak.

CUMA günü gökgürültülü sağanak yağış uyarısı yapan meteoroloji yetkilileri gün içerisinde hava sıcaklığının en düşük 13, en yüksek ise 22 derece olacağını bildirdi.

yagmur-geliyor-2

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Bölge genelinin parçalı, az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmezken, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli ve batılı, gün içerisinde kıyılarda güneyli yönlerden hafif yer yer orta kuvvette esmesi tahmin ediliyor.