Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı iş birliğinde hazırlanan ''Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi'' il milli eğitim müdürlüklerine gönderildi. Rehberde öğretmenler, eğitim personeli, kantin çalışanları, öğrenci servisi personeli ile öğrencilerle aynı evde yaşayanların tam doz aşılarının tamamlanmış olması önerildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı iş birliğinde hazırlanan "Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi" il milli eğitim müdürlüklerine gönderildi.

Öğrencilerin staj krizi çözülüyor! E-Devlet üzerinden yapılacak Öğrencilerin staj krizi çözülüyor! E-Devlet üzerinden yapılacak

Rehberde öğretmenler, eğitim personeli, kantin çalışanları, öğrenci servisi personeli ile öğrencilerle aynı evde yaşayanların tam doz aşılarının tamamlanmış olması önerildi.

Rehberde PCR testi kuralı da hatırlatılarak "Öğrencilerle bir araya gelmesi zorunlu olan öğretmen ve okul çalışanlarının aşı olmamaları durumunda haftada iki kez PCR testi ile taranmaları istenir" denildi.