Hülya Avşar'a büyük şok! Maske için söylediği o sözler...

Geçtiğimiz günlerde siyah bir maske takan Hülya Avşar, kızı Zehra ile peçeli kadın gördüklerinde ''öcü'' dediği gerekçesiyle bir vatandaş tarafından savcılığa ihbar edildi. Avşar hakkında, 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme' suçundan soruşturma başlatıldı.

Hülya Avşar'a büyük şok! Maske için söylediği o sözler...
banner150

Hülya Avşar, geçtiğimiz günlerde bir restorandan çıkarken görüntülenmişti. Ülkeyi saran Covid-19 virüsüne karşı taktığı siyah renkli maskesiyle gazetecilerin karşısına çıkan Avşar, "Ben şimdi anlıyorum neden peçe takıyorlarmış, biliyorlarmış başımıza gelecekleri... Zehra görmüştü birini 'Öcü' demişti, korkmuştu. Sonunda gördünüz mü? Biz de taktık peçeyi" açıklamasını yapmıştı.

Sabah Gazetesi'nden Dilek Yaman'ın haberine göre ünlü sanatçı, sarf ettiği sözlerin yanlış anlaşıldığını belirtse de Önder G. isimli bir vatandaş savcılığa başvurarak Avşar'dan şikayetçi oldu. Şikayet sonrası Hülya Avşar hakkında, 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme' suçundan soruşturma başlatıldı.

'ÖCÜ' YAKIŞTIRMASI YAPAN OYUNCU CEZALANDIRILMALI'
Önder G., şikayet dilekçesinde Hülya Avşar'ın bir kesimi dini ritüelleri nedeniyle alenen aşağıladığını kaydederek "Sırf inançları dolayısıyla insanlara öcü yakıştırması yapan Hülya Avşar'ın cezalandırılması gerekir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.