Bosch minikleri eğlendiriyor!

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu’nun, çevre bilinci ve doğa sevgisi aşılayan “La Fontaine Orman Mahkemesinde” oyunu, bugüne kadar 97 bin çocuğa ulaştı

Bosch minikleri eğlendiriyor!
banner150

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu’nun, çevre bilinci ve doğa sevgisi aşılayan “La Fontaine Orman Mahkemesinde” oyunu, bugüne kadar 97 bin çocuğa ulaştı.

2008’den bu yana 97 bin çocuğa ulaşan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu’nun, çevre bilinci ve doğa sevgisi aşılayan “La Fontaine Orman Mahkemesinde” oyunu, 20-21 Aralık 2014 tarihlerinde Erzincan İl Müftülüğü Konferans Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelendi. Oyun 10-11 Ocak tarihlerinde yenilenecek.

Bosch Ev Aletleri, doğa dostu teknolojilerle çevreyi ve doğal kaynakları korurken, aynı zamanda tiyatronun eğlendirirken öğreten gücünden yararlanarak gelecek nesilleri bilinçlendirip, geleceği korumaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Sahnelere ilk kez 2008 yılında “Çevreci Nasreddin Hoca Kukla Oyunu” ile merhaba diyen ve bugüne kadar 97 bin çocuğa ulaşan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu’nun, Eylül 2014 – Haziran 2015 sezonu turnesinin yedinci durağı Erzincan oldu.  

 

 

Hayvanlar, La Fonten’i yardıma çağırıyor

Türk Çocuk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından Yalvaç Ural’ın kaleme aldığı oyun, 2010 yılında Sadri Alışık Kültür Merkezi işbirliğiyle çocuklara çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlandı. La Fonten Orman Mahkemesinde oyununda, insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekiliyor.

Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten’den yardım istiyor. Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor. 

Büyükler olarak anne babaların yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelmeden önce, bugünün çocukları uyarılıyor ve onlara her şeyin hala düzeltilebileceği umudu aşılanıyor. 

Ücretsiz olarak 12 ili geziyor, on binlere ulaşıyor 

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, yeni sezonda perdelerini Iğdır’da açtı. Iğdır, Kars, Ardahan, Erzurum, Bayburt ve Gümüşhane’den sonra Erzincan’a gelen Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu’nun bir sonraki durağı ise Sivas olacak. 

Ardından Yozgat, Kırşehir ve Kırıkkale’yi gezecek olan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, kapanışı ise Ankara’da yapacak. Böylece La Fonten Orman Mahkemesinde oyunu ile Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, tüm illerde ücretsiz olarak sahnelendiği Eylül 2014 – Haziran 2015 sezonu boyunca toplamda 12 il gezmiş, toplam 18 hafta sonu ve 72 temsil ile on binlerce çocuk ve ailesine ulaşmış olacak. 

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2014, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.