Ankara'nın kulislerinin adını bilen bu kişi, milyonların merakla beklediği bilgileri sızdırdı. Temmuz'da 5 bin 500'e çıkarılan asgari ücretin yılbaşında ne kadar artacağı merak ediliyor. AK Parti hükümetinin 2023 yılı için asgari ücret tutarını hazırlamaya başladığı söyleniyor.

Bakan Bilgin 'ilk defa söyleyeceğim' dedi, yeni müjdeyi verdi; Detaylar belli oldu! Bakan Bilgin 'ilk defa söyleyeceğim' dedi, yeni müjdeyi verdi; Detaylar belli oldu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin geçtiğimiz günlerde yeni asgari ücret düzenlemesine ilişkin bir mesaj yayınladı. Bakan Birkin, Aralık ayı görüşmelerine atıfta bulunurken, yeni bir asgari ücret miktarıyla ilgili araştırmaların başladığı söyleniyor.

2023 seçimlerinden önce sesini yükseltmesi beklenen AK Parti'nin asgari ücrete önemli ölçüde zam yapması bekleniyor.

Orta Vadeli Plan (OVP) verilerine bakıldığında, yeni faiz artırımının ardından asgari ücretin 7 bin 500 liraya ulaşabileceği düşünülüyor ve gazeteci Engin Pınarbaşlı şaşırtıcı bir iddiada bulunuyor. Ankara'da sahne arkasına attığı mesajlarla tanınan Engin Pınarbaşlı, yeni asgari ücretle ilgili çalışmaların şimdiden başladığını söyledi.

Pınarbaşlı, asgari ücretin 8 Bin TL olacağını iddia etti.

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Engin Pınarbaşlı şu ifadeleri kullandı:

"Asgari Ücretin 8 Bin TL Olması içn Çalışmalar Başlatıldı. Hayırlı Olsun TÜRKİYE..."

asgari-ucret-tahmini