Kocaeli'de F.A. isimli adam, yeğenine cinsel tacizde bulunmakla suçlanan bir yargıç karşısına çıktı. Duruşma sırasında mağdurun babası, ''yalan söylediklerini'' söyleyerek kardeşini savundu ve şikayetçi olmadığını söyledi. Mahkeme, tecavüzle suçlanan amcayı 22 yıl hapis ve 6 yıl hapis cezasına çarptırdı.

İHA'nın aktardığı habere göre; Kocaeli'de yaşayan F.A., kızı E.A'nın (14) sürekli olarak banyoya girmesi ve saatlerce banyoda kalmasından, akrabalar gelince kendisini odaya kilitlemesinden ve intihar girişiminde bulunmasından şüphelenerek kızını psikoloğa götürdü.

ANNESİNE HERŞEYİ SÖYLEDİ
E.A., psikologdaki tedavisinden sonra annesine 4 yaşından bu yana amcası F.A. tarafından istismar edildiğini anlattı. Anne F.A'nın şikayeti üzerine gözaltına alınan amca F.A., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BABA ŞİKAYETÇİ OLMADI
Hakkında 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan dava açılan sanık F.A'nın yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya taraf avukatları, E.A'nın babası C.A. katılırken, sanık F.A. duruşmaya SEGBİS ile bağlandı. Mahkeme heyetinin söz vermesi üzerine konuşan E.A.'nın babası C.A., F.A'dan şikayetçi olmadığını söyleyerek, kardeşine iftira atıldığını ifade etti.

SUÇLAMALARI REDDETTİ
Kendisine iftira atıldığını savunan F.A., "E.A'nın söylediği ifadelerin bir tanesi bile ispatlanmadı, bunların ispatlanmasını istiyorum. Çevremde şuana kadar tarafıma atılmış bir itham dahi yoktur. Suçlamaları kabul etmiyorum. Beraat ve tahliyemi istiyorum" dedi.

"İFTİRA ATTILAR"
Sanık avukatı Nazmi Küçükosmanoğlu ise mağdurun annesinin Fransa'ya gidebilmek ve 'mülteci kabul sözleşmesinden' yararlanabilmek amacıyla böyle bir iftiranın atıldığını beyan etti.

Cübbeli Ahmet Hoca acil olarak ameliyata alındı! Cübbeli Ahmet Hoca acil olarak ameliyata alındı!

MAHKEME KARARINI VERDİ
Mahkeme heyeti, mağdur E.A'nın sanık F.A'nın öz yeğeni olmasını ve olay tarihinde 12 yaşından küçük olmasını göz önünde bulundurarak, sanık F.A'ya 22 yıl 6 ay hapis cezası verdi.