CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ABD'de Türk öğrencilerle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu "KPSS mülakatlarını kökten kaldıracağız!" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD'deki temasları kapsamında başkent Washington'da ABD'de yaşayan Türk öğrencilerle bir araya geldi.

"KPSS MÜLAKATLARINI KÖKTEN KALDIRACAĞIZ"

Kılıçdaroğlu, "Liyakat birdenbire oluşmuyor. Belli bir zaman dilimi içinde oluşuyor. Bilgi artı deneyim bir araya gelirse liyakat dediğimiz kavram anlam kazanmış oluyor. Bununla ilgili bizim ilk yapacağımız iş, KPSS sonrası sözlü sınavları kaldırmak. Sözlü zorunlu olmadıkça belli alanlarda sözlüyü kaldırmak. Kişi, eğer sınavı kazanmışsa doğrudan doğruya atamasını yapmak." değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

SİYASET HOROZ DÖVÜŞÜ OLMAKTAN ÇIKMALI

"Sorunları nasıl çözeceğimiz üzerinde de yazılar da yazıldı, broşürler de hazırlandı. Üniversitelerde hocaların çok güzel kitapları, yayınları var. O yayınlardan yararlanıldı, toplantılar yapıldı, toplantılardan güzel sonuçlar çıktı. Bunları yapmaya hazırız. Bu konuda altı liderin oturduğu masada da üç aşağı beş yukarı benzer düşünceye sahibiz her birimiz.

Sahte doktorla ilgili ilginç detay! Sevgilisi varken görüştüğü kişi gerçeği ortaya çıkardı Sahte doktorla ilgili ilginç detay! Sevgilisi varken görüştüğü kişi gerçeği ortaya çıkardı

Biz siyaseti başka bir kulvara taşımak istiyoruz. Yeni bir alana taşımak istiyoruz. Halk da siyasetçinin topluma ne vereceğini bilmeli. Artık siyaset bir horoz dövüşü olmaktan çıkmalı.

Buradan çıkarabilirsek Türkiye'yi büyütürüz. Çıkaramazsak malum yine kavga ederiz, yine böyle dar bir alandan gitmiş oluruz. Veya şu başörtüsü taktı, öbürü başörtüsünü çıkardı, öbürü, hakim etek boyunu sordu, öbürü etek boyunu sormadı, öbürü 'Niye şort giyiyorsun?' dedi, öbürü 'Niye şort giymiyorsun?' dedi. Yani güncel böyle lüzumsuz konularda tartışıp gideceğiz yani. Buradan Türkiye'yi çıkaracağız.

Seçim güvenliği konusunda hiçbir endişeniz olmasın. Şu anda bir dijital ortamda hiçbir kurumun sahip olmadığı bilgilere sahibiz. Gençlerin nerede oldukları, ne zaman hangi sandıkta oy kullanacakları yönünde bütün veriler elimizde var."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD'de deki temaslarının ardından yurda döndü.