Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi zabıtaları, kendilerine gelen şikayeti gerekçe göstererek sokakta gitar çalan müzisyene müdahale etti.

Kahramanmaraş'ta Trabzon caddesinde yıkılan Özel İdare İş Merkezi'nin karşısında sokak müziği yapan müzisyen,  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi zabıtasının engelliyle karşılaştı. Zabıta ekipleri kendilerine gelen şikayetleri gerekçe göstererek sokak müzisyeni kaldırmak istedi, müzisyen şarkı türkü söylemeye devam etti. Çevrede toplanan vatandaşlar da belediyenin bu uygulamasına tepki gösterdi.

Geçtiğimiz aylarda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin engellemesiyle karşılaşan sokak müzisyeni, Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde kalan işlek sokaklarda müzik yapmaya devam etmişti. Müzisyen tarafından çekilen görüntülerde, zabıta memurlarından biri, “Ben devletin memuruyum. Bizim elimizde şikayet var, o nedenle işlem yapmak zorundayız.” diyor.

Müzisyen ise ''Ben daha çalmaya başlamadan, türkü söylemeden siz gelemediniz mi? Şikayet var diyorsun abi daha ben çalmaya başlamadım ki" diyor.

Eller yukarı yat yere! Kahramanmaraş'ta film sahnesi gibi nefes kesen takip Eller yukarı yat yere! Kahramanmaraş'ta film sahnesi gibi nefes kesen takip

Görüntülerde çevrede toplanan vatandaşların da müzisyene destek verdiği görülürken, bir vatandaş “Peki, bir kişi şikayet etmiş. Burada da bir sürü talep eden var.  Nasıl bir şey olacak” demesi üzerine zabıta memuru “Ama bize yazı geldi. Şikayet var” diye yanıt veriyor. Bunun üzerine müzisyen gencin, “Burada halk var onun talebini almıyorsunuz” diye tepki gösterdiği duyuluyor. 

Bir vatandaşın ise, “Şikayetçi kim? Bir kişi şikayet etti diye olmaz ki” dediği duyuluyor.